Otrzymywanie pożyczki jest zdecydowanie łatwiejsze niż uzyskanie kredytu w banku. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku seniorów. Okazuje się, że uzyskanie dodatkowych środków jest również możliwe przez najstarszych. Zobacz, jak najłatwiej uzyskać pożyczkę dla emeryta.
- Pożyczka dla emerytów – kryterium wiekowe
- Pożyczka dla emeryta – gdzie szukać ofert?
- Pożyczki dla emerytów – oferty dostępne online
- Pożyczka na emeryturę – co z osobami bez dostępu do internetu?
- Pożyczki dla emerytów – na co pożyczają seniorzy?
- Kredyt dla emeryta – czy starsza osoba może uzyskać kredyt w banku?
- Najtańszy kredyt dla emerytów
- Pożyczka dla seniora powyżej 80 lat
- Pożyczki dla emerytów – o czym warto pamiętać?
Do uzyskania pożyczki czy kredytu konieczne jest spełnienie kilku określonych kryteriów. Firmy finansowe przede wszystkim patrzą na możliwość spłaty zobowiązania przez potencjalnego klienta. Stały dochód jest jednym z wymogów, które należy spełnić, by otrzymać pożyczkę. Niestety częstą przeszkodą, z którą spotykają się emeryci, jest wiek.
Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań
Pożyczka dla emerytów – kryterium wiekowe
Największą barierą dla seniorów ubiegających się o zobowiązanie finansowe jest zazwyczaj ograniczenie wiekowe. W wielu przypadkach istnieje górna granica wieku, na przykład 75 lat. Kolejnym utrudnieniem może być stabilne źródło dochodu. Choć emeryci dysponują regularnymi miesięcznymi dochodami, często nie są one wystarczająco wysokie, aby łatwo otrzymać kredyt.
Zdecydowanie szybszym i prostszym rozwiązaniem są pożyczki w instytucjach pozabankowych. Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie firmy pożyczkowe oferują produkty dedykowane seniorom. Kryterium wiekowe jest równie istotne zarówno w bankach, jak i w parabankach. Jednak w przeciwieństwie do tych pierwszych, instytucje pozabankowe częściej udzielają wsparcia finansowego osobom starszym.
Pożyczka dla emeryta – gdzie szukać ofert?
Pożyczki dla emerytów są dostępne bez ograniczeń wiekowych, nawet dla osób powyżej 75 lat. Zazwyczaj górną granicą wieku dla krótkoterminowych zobowiązań jest 75-80 lat. Wiek jest kluczowym kryterium, które należy wziąć pod uwagę podczas przeglądania ofert pożyczek dla emerytów. Najkorzystniejszą opcją jest znalezienie oferty typu pierwsza darmowa pożyczka, która wymaga spłaty dokładnie takiej kwoty, jak była pożyczona. Jedynym istotnym warunkiem jest bycie nowym klientem wybranego parabanku.
Do znalezienia najdogodniejszej oferty posłużyć może ranking chwilówek czy porównywarka ofert.
Pożyczki dla emerytów – oferty dostępne online
Aktualnie większość pożyczek pozabankowych jest udzielana online. Wystarczy wejść na stronę wybranego parabanku i określić wysokość oraz okres spłaty zobowiązania. Proces składania wniosku online jest bardzo prosty. Przy wypełnianiu wniosku o pożyczkę dla emeryta warto, jest pamiętać o kilku rzeczach. Należy mieć przygotowany dowód osobisty, ponieważ w formularzu będą wymagane podstawowe dane osobiste, które będą potrzebne do weryfikacji tożsamości. Kolejnym istotnym elementem jest posiadanie konta bankowego.
Jest to niezbędne przy wnioskowaniu online, ponieważ jednym z etapów procedury jest weryfikacja tożsamości. Zazwyczaj potwierdzenie danych klienta odbywa się poprzez przelew weryfikacyjny lub specjalne aplikacje. Dodatkowo, posiadanie rachunku bankowego jest podstawą, aby przyznane środki mogły zostać przelane na konto. To, co wyróżnia tego typu zobowiązania, to minimalna ilość formalności oraz prawie natychmiastowe przyznanie środków.
Pożyczka na emeryturę – co z osobami bez dostępu do internetu?
Należy pamiętać, że nie wszyscy seniorzy mają dostęp do Internetu, a nawet jeśli mają, to nie zawsze odczuwają zaufanie do nowych technologii. To samo dotyczy braku konta bankowego. Niemniej jednak nie oznacza to, że seniorzy nie mają innych opcji.
W takich sytuacjach rozwiązaniem może być osobiste odwiedzenie placówki lub skorzystanie z chwilówki z obsługą domową. Dla osób starszych, które nie posiadają konta bankowego, istnieje również możliwość składania wniosków przez Internet o tzw. pożyczkę na czek GIRO. Jest to forma pożyczki, która umożliwia wypłatę otrzymanych środków w gotówce w placówkach Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Jest to zatem idealna propozycja dla osób, które nie mają konta bankowego lub z różnych powodów nie chcą z niego korzystać.
Pożyczki dla emerytów – na co pożyczają seniorzy?
Jak wynika z raportu BIG InfoMonitor przeprowadzonego w 2018 roku, ponad 40% emerytów wspomaga finansowo swoich najbliższych. 7% zadeklarowało także, że w przeszłości wzięło pożyczkę, by sfinansować prezent z okazji rodzinnej uroczystości.
Poza wspomaganiem najbliższych, seniorzy pieniądze pochodzące z pożyczki przeznaczają na zakup lekarstw, opłaty rachunków, czy niespodziewanych wydatków, jak naprawa samochodu.
Kredyt dla emeryta – czy starsza osoba może uzyskać kredyt w banku?
W odróżnieniu od instytucji pozabankowych banki komercyjne są mniej skłonne do udzielania pożyczek emerytom. Wynika to z bardziej restrykcyjnych wymagań dotyczących zdolności kredytowej oraz ryzyka kredytowego, które banki ponoszą. Zaawansowany wiek kredytobiorcy może skutkować odmową lub też mniej korzystnymi warunkami kredytowania, takimi jak krótszy okres spłaty lub wyższe odsetki.
Najtańszy kredyt dla emerytów
Każdy wnioskujący o kredyt musi spełnić wymagania dotyczące wiarygodności finansowej. Przed udzieleniem zobowiązania dla emeryta, bank również dokonuje weryfikacji, czy posiada on wystarczającą zdolność kredytową w odniesieniu do kwoty zaciąganego kredytu oraz sprawdza historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli te dwa czynniki działają na korzyść seniora, istnieje szansa na otrzymanie środków od banku. Jednak potencjalnym problemem może być wiek starszej osoby, która stara się o kredyt.
Emeryci znacznie częściej mogą liczyć na kredyt krótkoterminowy, z okresem spłaty od 2 do 3 lat.
Pożyczka dla seniora powyżej 80 lat
Wiele instytucji bankowych ustala maksymalny wiek kredytobiorcy, dlatego też występują ograniczenia wiekowe w ofertach kredytowych. Czy dostępne są zobowiązania dla emerytów w wieku 75 lat lub 80 lat? Niekoniecznie. W większości przypadków banki nie mają problemu z udzieleniem kredytu seniorom w wieku od 60 do 75 lat, jednakże ryzyko związane z długotrwałym okresem spłaty, na przykład 10 lat, staje się wysokie, gdy klient ma 80 lat. Istnieje obawa, że nie dożyje on spłaty zobowiązania.
Inaczej patrzą na to firmy pożyczkowe. Wiele z nich jest w stanie wydać pozytywną decyzję kredytową nawet w przypadku osób po 80. roku życia. Warunkiem udzielenia pożyczki w takim przypadku może być krótszy okres spłaty, np. 12 miesięcy. Takie zobowiązanie może być więc alternatywą dla kredytu gotówkowego. Podobnie przedstawiają się pożyczki krótkoterminowe, niektóre z nich dostępne są dla emerytów bez ograniczeń wiekowych.
Pożyczki dla emerytów – o czym warto pamiętać?
Seniorzy stanowią grupę szczególnie narażoną na oszustwa. Często wykorzystuje się ich zaufanie i podstępnie wykorzystuje w różnych przekrętach. Niestety, niektóre osoby oferujące pożyczki również angażują się w tego rodzaju nieuczciwe praktyki. W wielu przypadkach manipulują seniorami, oferując im niekorzystne warunki, co naraża ich na problemy finansowe. Dlatego przed zaciągnięciem pożyczki warto skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże w dokonaniu właściwego wyboru. Zalecamy korzystanie z firm, które cieszą się zaufaniem innych klientów i działają w pełni legalnie na rynku.
Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań