Konsolidacja dla zadłużonych przedsiębiorców może okazać się pomocna ze względu na możliwość połączenia wielu zobowiązań w jedno, rozbicie ich na nowe kwoty oraz dłuższy okres spłaty, co będzie wiązało się z mniejszą ratą kredytu. Podpowiadamy, co zrobić, by nie pogubić się wśród formalności i uprościć tryb spłaty kredytów gotówkowych poprzez firmowy kredyt konsolidacyjny. Sprawdź, co w Biliti możemy zrobić dla Twojej firmy.

Zaciąganie kredytów w kilku bankach, na różne cele, to częsta praktyka wśród przedsiębiorców stawiających na szybki rozwój firmy. Mając kilka kredytów, należy pamiętać o terminowej spłacie rat w różnych bankach, a to bywa niekiedy problematyczne. W przypadku braku możliwości spłaty rat w terminie najgorszym doradcą jest panika. Sposobem na uproszczenie spłaty zaciągniętych zobowiązań jest kredyt konsolidacyjny dla firm zadłużonych.

Najszybsza droga do uzyskania atrakcyjnego kredytu konsolidacyjnego dla firm

Czym jest firmowy kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie dwóch lub więcej zobowiązań kredytowych w jeden duży kredyt o mniejszej racie.

Mówimy tutaj o sumie łącznych kredytów i wynikających z nich miesięcznych zobowiązaniach. Efekt jest taki, że zamiast kilku rat w różnych bankach spłacamy jedną. Możliwość konsolidacji oferują klientom zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe.

Jakie jeszcze korzyści daje firmowy kredyt konsolidacyjny?

  • możliwość wydłużenia okresu kredytowania;
  • rozbicie zadłużenia na większą liczbę rat;
  • zmniejszenie wysokości miesięcznej raty (mimo obniżenia raty kredyt konsolidacyjny nie jest kredytem tańszym, ponieważ wydłużony zostaje okres kredytowania);
  • ujednolicenie stopy procentowej;
  • ujednolicenie terminów i warunków spłaty (płacisz ratę tylko w jednym banku, nie musisz pilnować terminów w kilku placówkach);
  • unormowanie sytuacji finansowej firmy;
  • możliwość uzyskania dodatkowych środków na dowolny cel (w niektórych bankach) przy okazji kredytu konsolidacyjnego.

Zazwyczaj dostępne są dwie formy kredytów konsolidacyjnych:

  • kredyt gotówkowy konsolidacyjny (hipoteka nie jest wymagana),
  • kredyt hipoteczny konsolidacyjny (wymaga zabezpieczenia hipotecznego, lepsze warunki niż przy gotówkowym, maksymalna kwota zabezpieczenia to wartość nieruchomości).

Konsolidacja kredytu hipotecznego z gotówkowym

Kredyty hipoteczne zabezpieczone nieruchomościami należącymi do przedsiębiorstwa lub rzadziej do właściciela firmy jako osoby fizycznej. Pozwalają one na skonsolidowanie większych kwot i zazwyczaj przyznawane są na znacznie lepszych warunkach niż inne rodzaje kredytów. Ponieważ bank ma dużą pewność, że kredyt zostanie spłacony, jest bardziej skłonny zgodzić się na konsolidację. Firma, która posiada nieruchomości, znajduje finansowanie znacznie łatwiej. Oczywiście istnieją pewne limity - zazwyczaj finansowanie w przypadku zabezpieczenia hipoteką, pozwala zaciągnąć zobowiązanie do 70% wartości nieruchomości.

Kto może wziąć firmowy kredyt konsolidacyjny?

Nie każdy przedsiębiorca może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Aby to zrobić, musi on spełnić kilka warunków:

  • mieć możliwość ustanowienia hipoteki (w przypadku kredytu z zabezpieczeniem) na rzecz banku, w którym dokonuje konsolidacji;
  • posiadać zdolność kredytową (banki sprawdzają, czy klienta stać na wzięcie kredytu);
  • mieć dobrą historię kredytową w BIK;
  • nie spóźniać się ze spłatą rat kredytów lub pożyczek.

Konsolidacja to często jedyne rozwiązanie dla przedsiębiorców mających wiele zobowiązań, pomagające stanąć na nogi. Gdy sytuacja w firmie jest stabilna, konsolidacja pozwala uprościć płatności i zadbać o płynność finansową przedsiębiorstwa.

Warto pamiętać, że nie ma możliwości konsolidacji długów przeterminowanych.

Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny firmowy?

Kredyty konsolidacyjne o atrakcyjnych warunkach stanowią doskonały sposób na wyjście z trudnej sytuacji zadłużenia dla firm. Jednym z kluczowych czynników wpływających na całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego jest oprocentowanie. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na ewentualne dodatkowe opłaty i prowizje, które mogą zostać naliczone w związku z udzieleniem kredytu. Generalnie wysokość oprocentowania nie przekracza zazwyczaj kilkunastu procent. Jednak na ostateczny koszt usługi wpływa kilka kwestii. Istotnym czynnikiem jest obraz zdolności kredytowej przedsiębiorstwa oraz to, czy firma decyduje się na zabezpieczenie kredytu. Oferta kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych firm z zabezpieczeniem może okazać się korzystniejsza pod względem oprocentowania. 

Jakie kredyty gotówkowe można przekształcić w firmowy kredyt konsolidacyjny?

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, należy dowiedzieć się jakie rodzaje zobowiązań można skonsolidować w wybranym banku. Problem może pojawić się w przypadku pożyczek z sektora pozabankowego. Najczęściej konsolidowane są kredyty:

  • gotówkowe bankowe i pozabankowe,
  • ratalne,
  • na samochód,
  • na kontach osobistych,
  • na kartach kredytowych,
  • odnawialne,
  • na rachunku bieżącym.

Kredyt konsolidacyjny dla firm 

Jeśli Twoja firma boryka się z rosnącym zadłużeniem, nie zwlekaj – złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny dla firm. Korzystne warunki spłaty długów mogą przyczynić się do poprawy sytuacji finansowej Twojego przedsiębiorstwa. Kluczowym krokiem w procesie ubiegania się o korzystny kredyt konsolidacyjny jest dokładna analiza dostępnych na rynku ofert. Jako eksperci w dziedzinie kredytów, pomożemy Ci postawić Twoją firmę na nogi. Skontaktuj się z nami już dziś i wyzwól swoje przedsiębiorstwo spod ciężaru wielu zobowiązań!

Wypełnij formularz i uzyskaj kredyt konsolidacyjny dopasowany do możliwości Twojej firmy