Pożyczka bez konta bankowego

Wydawać by się mogło, że konto bankowe jest niezbędnym narzędziem do uzyskania pożyczki. Okazuje się, że niekoniecznie. Finansowanie bez konta, choć mniej popularne, jest możliwe. Potwierdzenia tożsamości można dokonać także w inny sposób.

Firmy pozabankowe reklamują się przeróżnymi chwytliwymi hasłami zachęcając potencjalnych klientów. I rzeczywiście, o pożyczkę nie jest względnie trudno. Dużo łatwiej i szybciej otrzymać ją w przeciwieństwie do kredytu. Jest też popularnym rozwiązaniem, gdy potrzebny jest szybki zastrzyk gotówki czy też dana osoba spotkała się z odmową ze strony banku. 

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Pożyczki na dowód bez konta bankowego - czy tak się da?

Wnioskując o pożyczkę powinniśmy zdawać sobie sprawę, że firma finansująca będzie wymagała od nas potwierdzenia tożsamości. Zazwyczaj jest nim przelew weryfikacyjny na kwotę 1 grosza lub 1 złotówki. Do czego potrzebny jest owy przelew? Najprościej mówiąc by chronić się przed wyłudzeniami. Przelew weryfikacyjny potwierdza, że konto bankowe należy do tej samej osoby, która składała wniosek. Otwarcie konta bankowego na fałszywe dane jest praktycznie niemożliwe z uwagi na szereg procedur towarzyszących owej operacji. 

Więcej o bezpiecznych pożyczkach znajdziesz tutaj.

Pożyczka bez weryfikacji konta bankowego - dlaczego jest mniej popularna?

Przelew weryfikacyjny to także potwierdzenie rzetelności pożyczkodawcy. Firma udzielająca pożyczki życząca sobie więcej niż 1 zł przelewu weryfikacyjnego powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Kwota ta jest symboliczna, mająca za zadanie potwierdzić, że wypełniony wniosek jest zgodny z prawdą. 

Pożyczkodawcy zabezpieczają się też przed finansowymi nadużyciami. Przelew weryfikacyjny to trwały ślad w historii danego pożyczkobiorcy. Dodatkowo pożyczkodawca dzięki przelewowi wie, na który rachunek wysłać finansowanie. W przypadku zaniechania spłaty, na którym rachunku ma nastąpić egzekucja komornicza.

Ale co zrobić jeśli nie mamy środków na rachunku bankowym czy został on zajęty przez komornika? Musimy się liczyć z ograniczeniami. Dodatkowo są też przecież osoby, które najzwyczajniej po prostu konta nie posiadają. Zdecydowana większość pożyczkodawców jednak przelewu weryfikacyjnego wymaga, ale są tez wyjątki. 

Pożyczka online bez weryfikacji konta bankowego - finansowanie bez wychodzenia z domu

Wniosek o pożyczkę online można wypełnić bardzo szybko. Zazwyczaj formularze internetowe są sformułowane w zrozumiały sposób, by każdy mógł sobie z nimi poradzić w domowym zaciszu. Wniosek należy uzupełnić o najważniejsze dane osobowe, wysokość i źródło dochodów oraz nasze miesięczne wydatki i zadłużenia. Pożyczki bez przelewu nie zwalniają nas z innej formy potwierdzenia tożsamości. 

Sposoby potwierdzenia tożsamości pożyczkobiorcy:

  • Potwierdzenie u kuriera - w tym przypadku kurier lub pracownik firmy pocztowej odwiedza wnioskującego o pożyczkę w jego domu i porównuje informacje wpisane we wniosku z tymi zawartymi w dowodzie osobistym 
  • Weryfikacja podczas rozmowy telefonicznej - po złożeniu wniosku w firmie pożyczkowej zadzwonić powinien do nas konsultant; podczas rozmowy poruszone zostaną kwestie pozostałych formalności oraz sprawdzenie danych osobowych; koniecznym będzie także podanie danych z dowodu osobistego
  • Weryfikacja w placówce pocztowej - dane osobowe możemy potwierdzić także w każdym punkcie Poczty Polskiej; okazujemy dowód osobisty pracownikowi poczty a on porównuje dane z dokumentu z tymi wpisanymi we wniosku

Pożyczka bez przelewu grosza - pozostałe metody

Dodatkową alternatywą dla powyższych metod jest także skorzystanie z usług choćby Kontomatik czy Instalator. Są to aplikacje, które pozwalają na natychmiastowe wysłanie danych bezpośrednio do agenta. Do zrobienia tego potrzebne będzie pobranie aplikacji, w której będziemy mogli bez problemu porównać dane wpisane we wniosku z tymi na koncie. Połączenia w aplikacji są szyfrowane, więc nie musimy obawiać się o swoje bezpieczeństwo. 

Pożyczka bez weryfikacji konta - jak wypłacane są pieniądze?

Pożyczka na czek GIRO wypłacana jest w placówce pocztowej. Pożyczkobiorca dostaje od firmy udzielającej finansowania SMS ze specjalnym kodem weryfikacyjnym. Jeśli dane z wniosku zgadzają się z dokumentem tożsamości, a kod jest poprawny pracownik placówki wypłaca wnioskującemu pieniądze. Podobnie jest pożyczką kurierską. Po potwierdzeniu tożsamości kurier wypłaca pieniądze wnioskującemu w gotówce. 

Potrzebujesz porady? Konsultanci Biliti służą pomocą.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy

Dodaj komentarz