Konsolidacja dla zadłużonych jest możliwa i może okazać się pomocna w wyjściu ze spirali zadłużeń. Będzie dobrym pomysłem w przypadku, gdy zaciągnięte zobowiązania finansowe po zsumowaniu przerastają nasze możliwości. Rozłożenie na więcej mniejszych rat pomoże odciążyć domowy budżet i usystematyzować płatności.  

Konsolidacja dla zadłużonych – co warto wiedzieć?

Wydawać by się mogło, że branie kredytu czy pożyczki na spłatę zaległych zobowiązań jest dość ryzykownym posunięciem. Na pytanie czy konsolidacja jest opłacalna ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. I tak i nie, rozsądne podejście do sytuacji może uratować przed większymi kłopotami. 

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Warto pamiętać o możliwych konsekwencjach niespłaconych zobowiązań finansowych. Wpis do bazy Biura Informacji Kredytowej na długo może popsuć profil potencjalnego kredytobiorcy. Generalnie rozłożenie zobowiązań na więcej mniejszych rat może stanowczo polepszyć sytuację klienta. 

Wpadłeś w pętle zadłużenia? Więcej o konsolidacji chwilówek przeczytasz tutaj.

Konsolidacja zobowiązań – kiedy nie ma sensu?

Głównym przeciwwskazaniem do skonsolidowania swoich zobowiązań jest zła historia kredytowa. Jeśli potencjalny kredytobiorca nie wywiązał się ze swoich zaległości czy figuruje w bazach dłużników bank najpewniej odrzuci wniosek o skonsolidowanie zadłużenia. Należy mieć na uwadze, iż konsolidacja jest niemożliwa w przypadku zobowiązań, których termin już upłynął. 

Konsolidacja nie będzie miała sensu w przypadku, gdy wysokość miesięcznych rat naszych zobowiązań nie przerasta budżetu. Po co dokładać sobie kosztów związanych z konsolidacją czy wydłużać okresu spłaty, jeśli nie jest to konieczne? W takim przypadku lepiej zacisnąć przysłowiowego pasa i mieć pożyczki z głowy znacznie szybciej.  

pozyczka-konsolidacyjna

Czy konsolidacja bez zdolności jest w ogóle możliwa?

Tego typu pożyczki zyskują coraz większą popularność. Z raportu BIG InfoMonitor 2019 wynika że, ponad 55% Polaków nie spłaca regularnie swoich zobowiązań. Co więcej sytuacja może się pogarszać, choćby ze względu na rosnącą w zastraszającym tempie inflacje. Konsolidacja pomaga polepszyć naszą sytuację, w rezultacie czego będziemy korzystniejszymi klientami banku w przyszłości. 

Masz kilka zobowiązań, które chciałbyś skonsolidować, ale Twoja zdolność kredytowa nie jest idealna? Nie czekaj! Skontaktuj się z nami, pomoc dla zadłużonych to nasza specjalność! Pomożemy Ci usystematyzować płatności i podpowiemy jak uniknąć problemów w przyszłości. W Biliti pracują osoby z wieloletnim doświadczeniem na rynku finansowym. Z nami odzyskasz spokój. 

Pożyczka konsolidacyjna – co to?

Firmy pozabankowe chętnie udzielają pomocy osobom zadłużonym czy nieposiadającym zdolności kredytowej. Niestety, jak wszystko, ma to swoją cenę. Parabanki oferują pożyczki znacznie wyżej oprocentowane. Jest to swojego rodzaju rekompensata za finansowanie osoby wysokiego ryzyka. 

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny jest skierowany do osób, które chcą połączyć swoje dotychczasowe zobowiązania w jedno. Ważne jest jednak zaznaczyć, że kredyt konsolidacyjny nie jest rozwiązaniem dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Bank nie będzie pozytywnie rozpatrywał wniosku, jeśli klient miał poważne zaległości w spłacie wcześniejszych zobowiązań. Chociaż sporadyczne niewielkie opóźnienia nie muszą przekreślać szans na kredyt konsolidacyjny, ostateczna decyzja zależy od procedur i polityki kredytowej danego banku.

Osoba ubiegająca się o kredyt konsolidacyjny musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Wcześniejsze weryfikacje finansowe dokonane przez inne banki i firmy pożyczkowe nie mają znaczenia. Bank rozpatrujący wniosek o kredyt konsolidacyjny bierze pod uwagę jedynie aktualną sytuację finansową wnioskodawcy.

Konsolidacja a zwrot prowizji

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w 2019 roku zadecydował, że przedterminowa spłata kredytu skutkować powinna proporcjonalnym zwrotem kosztów. Przykładowo – kredyt wzięty na okres 60 miesięcy, spłacony po 48 miesiącach oznaczałby zwrot ⅕ wysokości kosztów. To szczególnie ważna informacja w przypadku kredytów długoterminowych, takich jak kredyt hipoteczny. 

Art. 49. 1.W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą.

Warto zaznaczyć, że zwrot kosztów postanowionych przez TSUE obowiązuje na kredyty zaciągnięte od dnia 18 grudnia 2011 roku. 

Konsolidacja chwilówek z windykacją – jakie są opcje?

Kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet, ale co w przypadku niezdolności kredytowej? Zaległości w spłatach i windykacja na karku mogą skutecznie pokrzyżować plany o połączeniu wielu zobowiązań w jedno. Rozwiązania są dwa – pożyczka konsolidacyjna w firmie pozabankowej. Pomocy chętnie udzielą Ci konsultanci Biliti. To rozwiązanie pomoże Ci zapanować nad wydatkami i dopasować wysokość raty do realnych możliwości. Wspólnie przeanalizujemy Twoją sytuację i podpowiemy, jak unikać podobnych problemów w przyszłości. Drugą opcją jest kontakt z firmą windykacyjną, która może okazać się pomocna w komunikacji na linii bank – klient.

Pomoc dla zadłużonych z windykacją

Kiedy twoje zadłużenie trafi do procesu windykacji, ważne jest, aby niezwłocznie nawiązać kontakt z wierzycielem. To pozwoli ci podjąć kroki w kierunku uregulowania długu poprzez ustalenie spłaty w ratach, z które będziesz w stanie się wywiązać. Wystarczy, że przygotujesz stosowne pismo, w którym przedstawisz swoje argumenty. Na przykład, możesz opisać swoją trudną sytuację życiową i finansową, wyjaśniając, że nie jesteś w stanie spłacić długu w obecnych warunkach. To pismo przekażesz bezpośrednio wierzycielowi lub komornikowi, który działa w imieniu wierzyciela, i to on przekaże twój wniosek o rozłożenie długu na raty.

Konsolidacja pozabankowa – kto może skorzystać? 

Wniosek o konsolidację pozabankową może złożyć każdy. Przeszkodą nie jest niska zdolność kredytowa czy nieciekawa historia w BIK. W jakich przypadkach należy zwrócić się po pomoc? 

  • zła historia w BIK
  • odmowa ze strony banku –  niechętnie udzielają one kredytu konsolidacyjnego na spłatę samych pożyczek

Kredyty konsolidacyjne – co i jak?

Kredyty konsolidacyjne możemy podzielić na gotówkowy, udzielany na nie więcej niż 10 lat oraz hipoteczny z maksymalnym czasem kredytowania na 30 lat. Wszystkie informacje o potrzebnych dokumentach do uzyskania owego kredytu znajdziesz tutaj

Gdzie kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Konsolidacje dla zadłużonych można otrzymać choćby w: Alior Banku, mBanku, Credit Agricole, Santander Consumer Banku, Banku Millennium, PKO Banku Polskim i BNP Paribas Bank Polska. Niektóre banki dają możliwość skorzystania z kalkulatora, który pozwala oszacować przybliżone koszty konsolidacji.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań