Zaktualizowano:
Pożyczki pozabankowe z długim okresem spłaty to wariant skierowany zwłaszcza do tych, którym zależy na rozłożeniu spłaty w terminie. W artykule wyjaśnimy, czym się charakteryzują oraz jakie warunki należy spełnić, aby je uzyskać. Podpowiemy także, na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnej oferty.
Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań
Dowiedz się więcej
Czym są pożyczki pozabankowe?
Definicja pożyczek pozabankowych
Pożyczka pozabankowa to produkt finansowy skierowany do osób, które szukają szybkiego finansowania, a jednocześnie nie mają one możliwości uzyskania kredytu w banku. To, co wyróżnia pożyczkę pozabankową na tle kredytów bankowych to przede wszystkim:
- mniejsze wymogi względem wnioskujących;
- szybki dostęp do gotówki;
- prosty sposób aplikacji – w wielu przypadkach online, bez konieczności dojeżdżania do danej instytucji;
- minimum formalności – wnioskujący nie musi dostarczać mnóstwa skomplikowanych dokumentów, zazwyczaj ograniczają się one do dowodu osobistego, historii rachunku bankowego, dokumentu, który potwierdza miejsce zatrudnienia i wysokość uzyskiwanych dochodów (niektóre instytucje mogą tego wymagać).
Dlaczego ludzie wybierają pożyczki pozabankowe?
Pożyczki pozabankowe cieszą się dosyć dużą popularnością. Wynika to z faktu, że posiadają one sporo zalet. Jest to między innymi:
- Duża dostępność. Pożyczki są produktem skierowanym do szerszego grona osób, nawet do takich klientów, którzy w przeszłości mieli różnego rodzaju potknięcia finansowe, co wpłynęło na ich zdolność czy też historię kredytową. Nie oznacza to jednak, że firmy pożyczkowe nie weryfikują tych czynników w trakcie procesu wnioskowania o pożyczkę, ale są po prostu mniej restrykcyjne. Dzięki czemu nawet klienci z wpadkami finansowymi mogą starać się o pieniądze. Trzeba jednak mieć na uwadze to, jak wysoką pożyczkę otrzyma dany klient, będzie kwestią oceny indywidualnej sytuacji klienta i wewnętrznej polityki danej firmy pozabankowej.
- Wygoda. To kolejny z walorów takiego rozwiązania finansowego. Tak jak już wspominaliśmy, pożyczający mogą wnioskować o pożyczkę online, dzięki czemu oszczędzają czas, ale to nie wszystko – możliwość wykonania tego procesu z pozycji swojego laptopa bądź telefonu, daje opcję skorzystania z porównywarek czy też kalkulatorów online. Takie narzędzia pozwolą na oszacowanie warunków danej pożyczki i zestawienie jej z innymi ofertami w kilka chwil.
- Szybkość uzyskania środków. Pożyczki pozabankowe są pozbawione rozbudowanych procedur, wszelkie formalności ograniczają się absolutnego minimum. Oczywiście każda z instytucji pozabankowych może mieć nieco inne wymagania, ale są one minimalne. Dlatego też proces uzyskania pieniędzy jest po prostu szybki. Sama decyzja kredytowa może zająć od kilkunastu minut do kilku godzin, a przekazanie środków – zgodnie z obowiązującymi sesjami elixir.
Długi okres spłaty
Co oznacza długi okres spłaty?
Jak zdążyliśmy nadmienić, jednym z rodzajów pożyczek jest pożyczka z długim okresem spłaty, określana jako pożyczka długoterminowa. Jest to produkt, który wyróżnia się przede wszystkim terminem oraz formą spłaty. Pożyczający reguluje swoje zobowiązanie w sposób ratalny, zgodnie z ustalonym harmonogramem. W niektórych ofertach spłata pożyczki może być dokonywana nawet w 120 ratach, co stanowi duże udogodnienie.
Zalety długiego okresu spłaty
Pożyczki długoterminowe online mają w sobie wiele zalet, dlatego też są chętnie wybierane przez klientów. Spłata ratalna jest znacznie prostsza niż ta jednorazowa. Niższe miesięczne raty nie będą stanowiły, aż tak dużego problemu w kontekście spłaty.
Wady długiego okresu spłaty
Dłuższy okres spłaty wiąże się też z pewnymi wadami, które w dalszej perspektywie mogą być problematyczne. Zaliczyć tutaj trzeba między innymi:
- Większe koszty pożyczki. O ile sama możliwość rozłożenia płatności jest niewątpliwą zaletą i daje większą elastyczność w budżetowaniu, o tyle system rat – zwiększa całkowity koszt pożyczki (mowa tu o odsetkach).
- Podczas długiego okresu spłaty, mogą wydarzyć się różne sytuacje losowe, które wpłyną w sposób bezpośredni na sytuację finansową klienta (utrata pracy, choroba, śmierć bliskiej osoby), co może przełożyć się na trudności w uregulowaniu zobowiązania.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki pozabankowej z długim okresem spłaty
Wybierając spośród różnych ofert długoterminowych pożyczek pozabankowych, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Są to między innymi:
- oprocentowanie;
- warunki ogólne pożyczki;
- koszty dodatkowe. Będą miały one ogromny wpływ na to, w jaki sposób będzie kształtowała się dana oferta. Poniżej omówimy w skrócie wskazane przez nas elementy.
Oprocentowanie i inne koszty
Oprocentowanie pożyczki jest jednym z najważniejszych kosztów, jakie ponosi pożyczający. Wskaźnik ten określa jaką kwotę odsetek trzeba będzie zapłacić (będą one wliczone w comiesięczne raty).
Koszty dodatkowe to kolejny z ważnych elementów, który ma duży wpływ na całkowity koszt pożyczki. Może być to na przykład:
- opłata za uruchomienie pożyczki;
- opłata administracyjna;
- ubezpieczenie pożyczki;
- opłata weryfikacyjna;
- prowizja;
- monity listowne i telefoniczne.
Warunki pożyczki
Decydując się na zaciągnięcie pożyczki, należy dokładnie zapoznać się z obowiązującymi warunkami umowy. Chodzi tutaj zarówno o koszty dodatkowe, oprocentowanie, formę kredytowania czy klauzulę odnoszącą się do zwrotu pożyczki. Poniżej kilka przykładowych pytań, które warto zadać pożyczkodawcy przed podjęciem decyzji o współpracy z nim. Oto kilka z nich:
- Jak wyglądają warunki spłaty pożyczki?
- Jakie są koszty dodatkowe przy danej pożyczce?
- Na jak długo mogę pożyczyć pieniądze i jak przekłada się to na koszty pożyczki?
- Co jeśli spóźnię się ze spłatą raty pożyczki?
- Jakie dokumenty muszę przygotować?
- Jakie źródła dochodowe są akceptowane przy pożyczce ratalnej?
- Ile wynosi oprocentowanie?
Alternatywy dla pożyczek pozabankowych z długim okresem spłaty
Rynek finansowy oferuje wiele form finansowania. Oprócz wyżej wymienionych można wymienić jeszcze klasyczne kredyty bankowe oraz pożyczki krótkoterminowe. Poniżej opiszemy, na czym polegają oraz jakie warunki należy spełnić, aby je otrzymać.
Inne formy finansowania
Kredyt bankowy to produkt, który jest skierowany do osób, które poszukują dodatkowego źródła finansowego. W przypadku kredytu gotówkowego wnioskujący muszą spełnić nieco więcej wymogów, niż w przypadku klasycznych pożyczek. Poniżej krótka charakterystyka:
- Kredyt bankowy:
- Wymagana rozszerzona dokumentacja. Oprócz podstawowych elementów, jakim jest dowód osobisty bądź wyciąg z rachunku bankowego, osoby ubiegające się o kredyt muszą dostarczyć zaświadczenie o dochodach lub inną dokumentację poświadczającą formę zatrudnienia i wysokość przychodów itd.
- Spłata kredytu odbywa się ratalnie.
- Wymagana jest dobra historia kredytowa.
- Wnioskujący musi mieć odpowiednią zdolność kredytową.
- Wnioskujący musi mieć dobre i regularne dochody.
SKOK czyli spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa, to kolejna alternatywa na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Główny celem SKOK-u jest wsparcie swoich członków i ich rodzin poprzez umożliwienie im dostępu do różnego typu produktów finansowych. Mogą być to między innymi:
- kredyty;
- karty kredytowe;
- lokaty;
- fundusze inwestycyjne itd.
Podstawową różnicą, jaka występuje między SKOK-iem, a bankiem jest fakt, że SKOK nie może prowadzić działalności zarobkowej.
Pożyczki krótkoterminowe
Na końcu podajemy za przykład pożyczki krótkoterminowe. Co prawda nie jest to produkt, który daje możliwość rozłożenia spłaty na dłuższy okres, ale jest to na pewno alternatywa dla osób, które potrzebują zastrzyku szybkiej gotówki. Poniżej kilka zalet pożyczek krótkoterminowych:
- szybki dostęp do gotówki;
- minimalne wymogi;
- brak konieczności dostarczania złożonej dokumentacji;
- akceptowane różne źródła dochodu;
- prosty sposób wnioskowania.
Warto nadmienić, że krótki termin spłaty zobowiązania może być także zaletą, gdyż automatycznie motywuje to osobę pożyczającą do jak najszybszego uregulowania swojego długu.
Podsumowanie
Pożyczki pozabankowe z długim okresem spłaty są wariantem dla osób, które nie chcą lub nie mogą ubiegać się o kredyt w banku. Innym powodem jest niechęć do konieczności przygotowania rozszerzonej dokumentacji. W przypadku pożyczek długoterminowych tego typu formalności ograniczają się do minimum. Jeżeli idzie o zalety pożyczek długoterminowych, to warto nadmienić, że dają one możliwość bardziej elastycznego zarządzania domowym budżetem, a tym samym dostosowanie wysokości obowiązujących rat do aktualnych możliwości. Ponadto są one dostępne dla szerokiego grona klientów nawet tych, którzy w przeszłości mieli pewne potknięcia finansowe, które odbiły się na ich zdolności bądź historii kredytowej. Kiedy mowa o pożyczkach tego typu nie sposób pominąć kwestii ich wad. O ile sama możliwość rozłożenia spłaty na system ratalny to zaleta, to jednak wpływa ona na całkowity koszt pożyczki, a co za tym idzie – zwiększa ją. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, należy dokładnie zapoznać się z umową oraz warunkami umowy. Pozwoli to uniknąć wielu błędów finansowych.
Dowiedz się więcej
- Kredyt gotówkowy
- Kredyt konsolidacyjny
- Kredyty hipoteczne
- Kredyt pozabankowy
- Oddłużanie
- Poprawa BIK
- Konsolidacja chwilówek
- Kredyt dla zadłużonych
- Kredyt z opóźnieniami BIK
- Pożyczka bez BIK
- Trudne kredyty
- Pomoc dla zadłużonych
- Kredyt refinansowy - refinansowanie kredytu gotówkowego, hipotecznego
- Jak pozbyć się chwilówek?
- Jak pozbyć się długów?
- Pożyczki z komornikiem
- Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności
- Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej
- Jak usunąć dane z BIK
- Kredyt w banku z gwarantem
- Kredyt samochodowy bez BIKu
- Upadłość konsumencka
- Przedawnienie długu
- Oddłużanie – opinie naszych klientów
- Która firma pożyczkowa daje chwilówkę bez sprawdzania baz BIK i KRD?
- Kto oferuje pomoc zadłużonym osobom, które nie mogą wyjść z długów i pętli pożyczek?
- Gdzie można dostać kredyt dla zadłużonych na spłatę pożyczek, jeśli jest się w bazie dłużników?
- Gdzie można dostać pożyczkę pozabankową dla zadłużonych z komornikiem?
- Jak wyjść z długów i spłacić chwilówki bez zdolności kredytowej? 5 kroków do odzyskania płynności finansowej
- Gdzie można wziąć kredyt i pożyczkę ze złą historią kredytową w BIK?
- Gdzie można dostać kredyt i pożyczkę bez zdolności kredytowej?
- Które firmy pożyczkowe, udzielające chwilówek, nie są widoczne w BIK?
- Jak usunąć i poprawić złą historię kredytową w BIK?
- Jak długo trzeba czekać na wykreślenie z BIK?
- Czy wszystkie pożyczki pozabankowe są widoczne w BIK?
- Ile kosztuje usunięcie z BIK?
- Czy istnieją kredyty i pożyczki dla zadłużonych?
- Jak długo utrzymują się zapytania w BIK i po jakim czasie się kasują?
- Jak szybko usunąć zapytania o kredyt w BIK w 3 prostych krokach?
- Czy za niespłacone chwilówki i długi można iść do więzienia?
- Po jakim czasie od spłaty zadłużenia znika zła historia kredytowa i poprawia się BIK?
- Jaki bank udzieli kredytu zadłużonym ze złą historią w BIK?
- Który bank nie sprawdza zapytań w BIK?
- Które banki nie sprawdzają i nie patrzą na chwilówki?
- Jak uzyskać pomoc i spłacić długi nie mając pieniędzy?
- Czy dostanę pożyczkę ze złą historią kredytową, będąc w BIK-u?
- Gdzie można dostać pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach?
- Czy firmy pożyczkowe sprawdzają wszystkie chwilówki w BIK?
- Jak usunąć z BIK informacje o upadłości konsumenckiej?
- Które banki nie widzą chwilówek 2022?
- Jak wziąć pożyczkę, mając komornika?
- Jak sprawdzić, gdzie dostanę pożyczkę?
- Jak dostać kredyt ze złym BIK?
- Czy pożyczka musi być przekazywana przelewem bankowym na konto?
- Po jakim czasie bank wpisuje do BIK-u?
- Jaki bank nie sprawdza w BIG?
- Jak wygląda windykacja chwilówek ściągających długi?
- Jak sprawdzić, czy dług jest przedawniony?
- Jak skonsolidować chwilówki bez zdolności?
- Czy za długi można być poszukiwanym przez policję?
- Czy komornik ma prawo i może ściągnąć przedawnione długi?
- Czy bank może wykreślić wpis z BIK?
- Co widzą banki w raporcie BIK?
- Ile czasu ma bank na usunięcie z BIK?
- Czy w BIK widać wszystkie kredyty? - Biliti
- Kiedy komornik przestaje ściągać dług?
- Czy można wziąć pożyczkę bez dochodu?
- Jak zmusić bank do wykreślenia z BIK?
- Jak usunąć zapytania w BIG?
- Jak samemu usunąć zapytania w BIK?
- Jak długo mogę nie spłacać chwilówek?
- Czy jak się ma chwilówki, dostanie się kredyt?
- Czy komornik ma obowiązek sprawdzić przedawnienie?
- Czy każdy bank sprawdza BIG?
- Czy istnieje pożyczka bez baz?
- Czy bank widzi dane statystyczne w BIK?
- Co w przypadku, gdy komornik nie może ściągnąć długu?
- Co grozi za niespłacone długi?
- Czy za chwilówki można iść do więzienia?
- Po jakim czasie przyjdzie komornik?
- Czy w BIKu są chwilówki? Po jakim czasie wpisują do BIK?
- Po jakim czasie chwilówki oddają sprawę do sądu?
- Który bank udziela kredytu z komornikiem?
- Który bank konsoliduje chwilówki 2023?
- Które chwilówki nie wpisują do BIK 2023?
- Kto sprawdza przedawnienie długu?
- Kiedy dłużnik idzie do więzienia?
- Jakie są rodzaje pożyczek?
- Jak zebrać wszystkie długi w jeden?
- Jak wyczyścić historię w BIG?
- Jak usunąć z BIK chwilówki?
- Jak sprawdzić BIK? Instrukcja krok po kroku
- Jak dostać chwilówkę bez baz i zdolności kredytowej?
- Ile wynosi oprocentowanie pożyczek?
- Ile lat wstecz bank sprawdza BIK?
- Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę bez BIK?
- Gdzie konsolidacja bez zdolności? Podpowiadamy!
- Gdzie dostanę pożyczkę z wpisem do KRD?
- Do jakiej kwoty pożyczki nie trzeba zgłaszać? Podpowiadamy, kiedy nie zapłacisz PCC
- Czy umowa pożyczki może być uważana za umowę o kredyt konsumencki?
- Czy pożyczki są udzielane tylko przez banki?
- Czy pożyczkę trzeba zgłosić do urzędu skarbowego?
- Czy pożyczka od osób prywatnych jest bezpieczna?
- Czy po 10 latach dług ulega przedawnieniu?
- Czy osoba fizyczna może udzielić kredytu?
- Czy komornik może zamienić dług na karę pozbawienia wolności?
- Czy jest pożyczka dla osób z komornikiem?
- Czy chwilówki poprawiają BIK?
- Czy bank widzi komornika?
- Czy bank sprawdza tylko BIK?
- Czego nie widać w BIK?
- Co zrobić, gdy nie mogę spłacić chwilówki
- Co zrobić, gdy nie masz zdolności kredytowej?
- Co to są pożyczki pozabankowe?
- Co się stanie, jak nie spłacę chwilówki?
- Co może zrobić komornik, jak nic nie mam?
- Co grozi za niezgłoszenie pożyczki?
- Na czym polega naprawa historii kredytowej?
- Czy sprawdzanie w BIK obniża zdolność?
- Czy chwilówki można skonsolidować?
- Konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej - pomoc w wyjściu z trudnej sytuacji
- Pożyczka na już - jak uzyskać takie finansowanie?
- Pożyczka 0 Procent - Jak Uzyskać Taki Rodzaj Finansowania?
- Pożyczki dla każdego bez odmowy
- Chwilówka od ręki
- Pożyczka na 60 dni - jak uzyskać takie finansowanie?
- Pożyczka na telefon od zaraz - czym jest takie finansowanie?
- Pożyczka na 500 plus - czy to możliwe?
- Pożyczki w weekend - ratunek w nagłej potrzebie gotówki
- Pożyczka przez internet - zobacz najważniejsze podpunkty ofert
- Chwilówki bez dochodu
- Kredyt płynnościowy
- Czym jest kredyt ekologiczny?
- Pożyczka Online Bez Zdolności Kredytowej
- Pożyczka online dla zadłużonych: Jak to działa i na co zwrócić uwagę?
- Jak otrzymać 20 tys bez BIK: Praktyczny przewodnik
- Kontomatik co to? Przewodnik po nowoczesnych narzędziach finansowych
- Jak przenieść konto do innego banku
- Biliti: Ile Kosztuje i Dlaczego Warto Skorzystać z Pośrednictwa Finansowego?
- Zaświadczenie o dochodach
- Jak zbudować zdolność kredytową?
- Pożyczki na raty: wszystko, co musisz wiedzieć
- Chwilówki online: praktyczny przewodnik
- Błyskawiczne pożyczki - wszystko, co musisz wiedzieć
- Nowe Pożyczki Ratalne Pozabankowe: Przewodnik dla Początkujących
- Co to jest raport BIK i dlaczego jest ważny?
- Kredyt konsolidacyjny do 200 tys. zł - co warto wiedzieć?
- Na czym polega limit odnawialny?
- Jak uzyskać łatwy kredyt przez Internet? Podpowiadamy
- Pożyczka w 5 minut na koncie - sprawdź jak o nią wnioskować oraz jakie warunki należy spełnić
- Kredyt gotówkowy na dowód online – jak to działa?
- Nowe pożyczki na raty - przewodnik dla początkujących
- Raport BIK: Wszystko, co musisz wiedzieć o cenach
- Szybki kredyt dla firm online
- Pożyczka bez wychodzenia z domu
- Pożyczka przez Internet na dowód
- Kredyt gotówkowy bez prowizji - sprawdź czym jest i jakie posiada zalety oraz wady
- Jak Krajowy Rejestr Długów (KRD) wpływa na konsumentów?
- Pożyczka na 2 miesiące - wszystko co musisz o niej wiedzieć
- Pożyczka na 30 dni bez BIK - czy istnieje? Odpowiadamy
- Pożyczka online na 6 miesięcy - wszystko co warto wiedzieć
- Chwilówki ratalne: Jak działają i czy warto z nich korzystać?
- Pożyczki pozabankowe dla firm – na co uważać?
- Jak porównać oferty chwilówek online?
- Pożyczki pozabankowe z długim okresem spłaty – co warto wiedzieć?
- Jakie są zagrożenia związane z chwilówkami? O tym musisz wiedzieć
- Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – jak działa?
- Jak obniżyć koszty kredytu firmowego? Podpowiadamy
- Jakie są rodzaje kredytów dla firm? Podpowiadamy
- Jakie są alternatywy dla chwilówek
- Pożyczki dla emerytów i rencistów – gdzie szukać?
- Kredyt hipoteczny a rozwód – co z kredytem?
- Jak zgromadzić wkład własny do kredytu hipotecznego?
- Jak obniżyć koszty kredytu gotówkowego? Poznaj nasze sposoby
- Pożyczka na 120 dni - kto może o nią wnioskować?
- Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego? Praktyczny przewodnik
- Całkowity koszt kredytu hipotecznego: Jak go obliczyć i co warto wiedzieć?
- Jak wyliczyć ratę kredytu gotówkowego - praktyczny przewodnik dla początkujących
- Co musisz wiedzieć o chwilówkach?
- Czy można przesunąć termin spłaty kredytu?
- Kredyt hipoteczny a zmiana pracy - co warto wiedzieć?
- Kalkulator kredytu hipotecznego a zarobki: jak obliczyć swoją zdolność kredytową?
- Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie - przewodnik krok po kroku
- Kredyt na dowód bez umowy o pracę - jak go uzyskać?
- Pożyczka 10 tys. online bez zaświadczeń - sprawdź na czym polega
- Pożyczka w 15 minut dla zadłużonych - sprawdź, co musisz o niej wiedzieć
- Restrukturyzacja kredytu - czym jest i na czym polega?
- Rodzaje kredytów bankowych - praktyczny poradnik
- Szybki kredyt dla firm online - czyli o tym, co warto o nim wiedzieć
- Szybki kredyt dla studenta - podpowiemy jak go uzyskać
- Pożyczki bez weryfikacji: Szybka gotówka na wyciągnięcie ręki
- Jakie są opłaty dodatkowe przy kredycie gotówkowym?
- Kredyt studencki – co warto wiedzieć?
- Pożyczka na leczenie – jak uzyskać?
- Kredyt inwestycyjny dla małych firm – jak uzyskać?
- Kredyt dla osób z niską zdolnością kredytową - wszystko co musisz wiedzieć
- Kredyt na wykończenie mieszkania – jak wybrać?
- Kredyt na samochód elektryczny – oferty i warunki
- Pożyczki społeczne – jak działają?
- Kredyt na spłatę innych kredytów – jak to działa?
- Kredyt hipoteczny na budowę domu – co warto wiedzieć?
- Kredyt hipoteczny z niskim wkładem własnym - wszystko co musisz wiedzieć
- Kredyt hipoteczny a wartość nieruchomości - wszystko co musisz wiedzieć
- Kredyt ekologiczny – co to jest?
- Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu hipotecznego?
- Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania z rynku wtórnego - wszystko, co musisz wiedzieć
- Koszty związane z kredytem hipotecznym - sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę
- Jak obliczyć zdolność kredytową do kredytu hipotecznego?
- Kredyt hipoteczny na zakup działki budowlanej - wszystko co musisz wiedzieć
- Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu hipotecznego z rządowymi dopłatami (Mieszkanie na Start) - przewodnik krok po kroku
- Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości komercyjnej
- Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu hipotecznego - mini przewodnik
- Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości za granicą - czy można uzyskać go w polskim banku?
- Kredyt hipoteczny a ubezpieczenie nieruchomości
- Kredyt hipoteczny a wcześniejsza spłata – czy to się opłaca?
- Kredyt gotówkowy na dowolny cel – jak wybrać?
- Pożyczka na raty bez weryfikacji - w jaki sposób działa?
- Kredyt gotówkowy z oprocentowaniem stałym – zalety i wady
- Kredyt konsumpcyjny – na co zwrócić uwagę?
- Kredyt gotówkowy a pożyczka – różnice i podobieństwa
- Kredyt rozwojowy
- Kredyt gotówkowy dla firm
- Kredyt obrotowy dla firm
- Limit odnawialny
- Kredyt konsolidacyjny dla firm
- Karta kredytowa dla firm
- Kredyt dla zadłużonych firm