Prowadząc firmę i szukając sposobu na jej rozwój należy wziąć pod uwagę najistotniejsze kwestie, m.in. zaangażowanie w samorozwój, inwestycję w reklamę firmy oraz nieustannie zmieniający się rynek. W tym artykule podpowiadamy jak znaleźć pomysł na rozwój firmy i wejść na wyższy poziom. 

Budowanie biznesu to proces trwający latami. Jako właściciel firmy, znasz ją najlepiej. Przedstawione idee skierowane są do przedsiębiorców z różnych branż zastanawiających się jak rozkręcić swój biznes. Wybór najodpowiedniejszej należy do Ciebie.

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

szukanie pomysłów na rozwój firmy

Rozwój a zmiany na rynku

Rynek nieustannie się zmienia, jako przedsiębiorca potrzebujesz uwzględniać to w planach rozwoju firmy. Dobrze jest testować nowe rozwiązania, wykorzystywać postęp technologiczny i obserwować trendy panujące w branży.Inwestycja w innowacyjność firmy to krok naprzód w jej rozwoju. Pozwala rozszerzyć i uatrakcyjnić ofertę, a niejednokrotnie ruszyć z miejsca.

Należy zastanowić się nad:

 • wprowadzeniem nowych produktów, usług lub dodaniu nowych wariantów 
 • jeśli konsumenci używają produktów danej firmy w połączeniu z innymi, trzeba zastanowić się nad produkowaniem również tych drugich
 • organizacją kursów i szkoleń dla pracowników innych firm, posiadając odpowiednią wiedzę
 • siecią kanałów komunikacji, którą można dystrybuować również inne produkty niż dotychczas.

Jeśli branża firmy jest zagrożona, trzeba pomyśleć zawczasu, w jakim kierunku można się przebranżowić lub rozwinąć i przygotować się na zmianę.

Inwestycja w samorozwój

Inwestując w rozwój osobisty, inwestujemy w firmę. Zdobywając nowe umiejętności np. z zakresu marketingu, kierowania zespołem, nowych technologii można udoskonalać swoje działania i skuteczniej zarządzać. Rozwijać można się m.in. poprzez:

 • kursy/szkolenia (również on-line)
 • studia
 • książki
 • naukę języków obcych.

Inwestycja w reklamę

6 pomysłów na rozwój firmy

Nie bez przyczyny mówi się “reklama dźwignią handlu”. Jest jedną z najważniejszych inwestycji, jaką trzeba ponieść prowadząc firmę. Dobrze jest zaplanować ją w budżecie przedsiębiorstwa, odpowiadając sobie na pytanie, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na ten cel.

Jeśli nie mamy w firmie działu marketingu i reklamy, działania związane z promocją można zlecić firmie zewnętrznej. Pomoże ona lepiej wydatkować pieniądze na ten cel.

Warto zadbać o to, aby reklama pojawiła się w miejscach, gdzie przebywają klienci z naszej grupy docelowej. Do dyspozycji mamy m.in.:

 • radio
 • telewizję
 • billboardy
 • prasę branżową
 • media społecznościowe
 • reklamę w Google ADS.

Buduj pozycję eksperta

Czas i pieniądze należy również zainwestować w budowanie pozycji eksperta w branży. Można to robić poprzez pisanie firmowego bloga, prowadzenie własnego kanału na YouTubie, tworzenie podcastu lub prowadzenie ciekawego i angażującego profilu w mediach społecznościowych.

Dzięki tym kanałom komunikacji można budować relacje z potencjalnymi klientami, zdobywać ich zaufanie i umacniać markę w świadomości odbiorców. Stąd już tylko krok do skorzystania z usług firmy lub zakupu produktów.

Inwestycja w wykwalifikowanych pracowników

Wysoko wykwalifikowany zespół to prawdziwy skarb dla firmy, choć często niedoceniany. Tymczasem fachowa wiedza przełożona na odpowiednie działania jest na wagę złota. Inwestycja w dobrych, doświadczonych pracowników przyniesie wymierne efekty finansowe dla przedsiębiorstwa.

szukanie pomysłu na rozwój biznesu

Finansowanie zewnętrzne a rozwój firmy

Szukając źródła finansowania inwestycji, warto rozważyć kredyt gotówkowy. Pozwoli on szybko i skutecznie rozwinąć firmę. Kredyt inwestycyjny udzielany jest przedsiębiorcom na:

 • finansowanie nowych przedsięwzięć
 • powiększenie majątku firmy
 • modernizację przedsiębiorstwa
 • realizację celów długoterminowych.

Można go przeznaczyć m.in. na rozbudowę firmy, zakup nieruchomości, urządzeń, maszyn, środków transportu czy szkolenie pracowników. Więcej na jego temat piszemy tutaj.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o źródłach finansowania przedsiębiorstw koniecznie przeczytaj artykuł: Źródła finansowania przedsiębiorstw.

Wsparcie eksperta

Mając na uwadze finansowanie przedsiębiorstw, warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych doradców kredytowych. Porównają oni oferty z różnych banków i pomogą wybrać najlepszy kredyt gotówkowy na rynku dopasowany do indywidualnych potrzeb i strategii rozwoju firmy. Przeczytaj również Kredyt u doradcy czy w banku?

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań