Niska prowizja, raty 0%, szybka decyzja kredytowa – to zaledwie kilka z przykładów korzyści, które banki i firmy pożyczkowe oferują razem z kredytami gotówkowymi. Na co, więc szczególnie warto zwrócić uwagę? Gdy szybko potrzebujemy gotówki, łatwo bowiem się pogubić wśród wielu ofert i ich parametrów. By ułatwić trudną decyzję, przygotowaliśmy poradnik, który pomoże wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego w kilku krokach.

Kredyt gotówkowy – co warto wiedzieć?

Kredyt gotówkowy to elastyczny produkt finansowy, dzięki któremu można szybko uzyskać środki na dowolny cel. W praktyce oznacza to, że pieniądze możemy wydać np. na remont, zakup nowego sprzętu AGD/RTV, wykupienie wakacji czy sfinansowanie świątecznego przyjęcia dla rodziny. Co ważne, banki i firmy pożyczkowe udzielają kredytów w wysokości zależnej od potrzeb klientów – od 500 zł do nawet 255 550 zł. Jednocześnie nie wiąże się to z tak dużym zobowiązaniem, jak w przypadku kredytu hipotecznego, którym finansujemy zakup nieruchomości. Okres spłaty kredytu gotówkowego można rozłożyć na okres od kilku miesięcy do maksymalnie 10 lat, a comiesięczne raty, z założenia nie powinny być zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Szybki i tani kredyt gotówkowy online

Środki z kredytu gotówkowego są przyznawane sprawnie i często bez wielu formalności, nawet on-line. Obecnie możliwe jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego bez zaświadczeń np. o stałym zatrudnieniu. Banki i firmy pożyczkowe upraszczają procedury, jednak przed przyznaniem środków, analizują zdolność kredytową klienta – w ten sposób sprawdzają, czy jest on w stanie spłacić raty w terminie. Pod lupę brane są zarówno stałe dochody, jak i wydatki np. inne raty, czynsz, miesięczne koszty utrzymania itd. Im lepsza sytuacja finansowa kredytobiorcy, tym większy kredyt może on otrzymać.

Pożyczki pozabankowe – dla kogo?

Nie oznacza to jednak, że mając nieregularne czy niewielkie dochody, mamy związane ręce i nie otrzymamy dodatkowej gotówki. Oferta kredytów gotówkowych i pożyczek jest obecnie tak duża, że każdy może dopasować odpowiedni produkt do własnych potrzeb. Alternatywą są np. pożyczki pozabankowe, skierowane do osób, które otrzymały odmowę z banku lub chcą bardzo szybko otrzymać środki. Jest to możliwe, dzięki maksymalnie uproszczonemu procesowi przyznania gotówki.

Kredyt gotówkowy – co trzeba wziąć pod uwagę?

Pamiętaj, że nie musisz być ekspertem finansowym, by wybrać najtańszą ofertę kredytu gotówkowego. Pomocny w wyborze korzystnej oferty jest np. darmowy kalkulator kredytów gotówkowych, dostępny na naszej stronie, a także zestawienie najlepszych kredytów, które przygotuje dla Ciebie nasz konsultant.

Najlepszy kredyt gotówkowy - jak oszacować koszt?

Całkowity koszt kredytu gotówkowego to suma, jaką należy zwrócić bankowi oprócz pożyczonej kwoty. Głównym składnikiem tego kosztu są odsetki, które zależą od oprocentowania kredytu. Bank nalicza odsetki od kapitału kredytu i dodaje je do każdej raty kredytowej.

Oprocentowanie to kluczowy czynnik, ale rzeczywisty koszt kredytu gotówkowego może być zwiększany przez inne opłaty. Najczęściej obejmują one prowizję za udzielenie kredytu oraz opłatę za ubezpieczenie. Te dodatkowe opłaty podnoszą całkowity koszt zobowiązania oraz poszczególne raty kredytowe.

Najtańszy kredyt gotówkowy – kalkulator

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego, trzeba jednak porównać ze sobą wiele ofert i wybrać tę o najlepszych parametrach i najniższych całkowitych kosztach. Co, więc należy wziąć pod uwagę – oprocentowanie, wysokość prowizji, raty? Wszystkie te składniki kredytu gotówkowego są istotne. Należy jednak pamiętać, by nie koncentrować się wyłącznie na wysokości rat i oprocentowania, bo koszt kredytu może istotnie zwiększyć np. prowizja. Co więcej, nie są to jedyne elementy, które wpływają na to, czy kredyt gotówkowy jest tani. Dodatkowe opłaty mogą np. pojawić się w postaci obowiązkowego ubezpieczenia czy obciążeń, które zostaną naliczone, gdy wystąpi spóźnienie ze spłatą. Jednocześnie bardzo ważne jest porównywanie ofert kredytów gotówkowych, bo często nawet niewielka różnica w warunkach czy oprocentowaniu, ma znaczny wpływ na ostateczną kwotę, którą łącznie oddamy za pożyczone pieniądze.

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze oferty kredytu gotówkowego z całego rynku i dopasujemy je do Twoich potrzeb - np. gdy szczególnie szybko zależy Ci na dodatkowym zastrzyku pieniędzy i chcesz, by comiesięczne raty nie obciążyły zbytnio Twojego portfela. Dzięki temu masz pewność, że wybierasz z propozycji korzystnych kredytów i nie musisz samodzielnie porównywać skomplikowanych parametrów. Skontaktuj się z nami i uzyskaj ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy