Niska prowizja, raty 0%, szybka decyzja kredytowa – to zaledwie kilka z przykładów korzyści, które banki i firmy pożyczkowe oferują razem z kredytami gotówkowymi. Na co, więc szczególnie warto zwrócić uwagę? Gdy szybko potrzebujemy gotówki, łatwo bowiem się pogubić wśród wielu ofert i ich parametrów. By ułatwić trudną decyzję, przygotowaliśmy poradnik, który pomoże wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego w kilku krokach.

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Kredyt gotówkowy – co warto wiedzieć?

Kredyt gotówkowy to elastyczny produkt finansowy, dzięki któremu można szybko uzyskać środki na dowolny cel. W praktyce oznacza to, że pieniądze możemy wydać np. na remont, zakup nowego sprzętu AGD/RTV, wykupienie wakacji czy sfinansowanie świątecznego przyjęcia dla rodziny. Co ważne, banki i firmy pożyczkowe udzielają kredytów w wysokości zależnej od potrzeb klientów – od 500 zł do nawet 200 tys. zł. Jednocześnie nie wiąże się to z tak dużym zobowiązaniem, jak w przypadku kredytu hipotecznego, którym finansujemy zakup nieruchomości. Okres spłaty kredytu gotówkowego można rozłożyć na okres od kilku miesięcy do maksymalnie 12 lat, a comiesięczne raty, z założenia nie powinny być zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Szybki i tani kredyt gotówkowy online

Środki z kredytu gotówkowego są przyznawane sprawnie i często bez wielu formalności, nawet on-line. Obecnie możliwe jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego bez zaświadczeń np. o stałym zatrudnieniu. Banki i firmy pożyczkowe upraszczają procedury, jednak przed przyznaniem środków, analizują zdolność kredytową klienta – w ten sposób sprawdzają, czy jest on w stanie spłacić raty w terminie. Pod lupę brane są zarówno stałe dochody, jak i wydatki np. inne raty, czynsz, miesięczne koszty utrzymania itd. Im lepsza sytuacja finansowa kredytobiorcy, tym większy kredyt może on otrzymać.

Pożyczki pozabankowe – dla kogo?

Nie oznacza to jednak, że mając nieregularne czy niewielkie dochody, mamy związane ręce i nie otrzymamy dodatkowej gotówki. Oferta kredytów gotówkowych i pożyczek jest obecnie tak duża, że każdy może dopasować odpowiedni produkt do własnych potrzeb. Alternatywą są np. pożyczki pozabankowe, skierowane do osób, które otrzymały odmowę z banku lub chcą bardzo szybko otrzymać środki. Jest to możliwe, dzięki maksymalnie uproszczonemu procesowi przyznania gotówki.

Kredyt gotówkowy – co trzeba wziąć pod uwagę?

Pamiętaj, że nie musisz być ekspertem finansowym, by wybrać najtańszą ofertę kredytu gotówkowego. Pomocny w wyborze korzystnej oferty jest np. darmowy kalkulator kredytów gotówkowych, dostępny na naszej stronie, a także zestawienie najlepszych kredytów, które przygotuje dla Ciebie nasz konsultant.

Najtańszy kredyt gotówkowy – kalkulator 2019

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego, trzeba jednak porównać ze sobą wiele ofert i wybrać tę o najlepszych parametrach i najniższych całkowitych kosztach. Co, więc należy wziąć pod uwagę – oprocentowanie, wysokość prowizji, raty? Wszystkie te składniki kredytu gotówkowego są istotne. Należy jednak pamiętać, by nie koncentrować się wyłącznie na wysokości rat i oprocentowania, bo koszt kredytu może istotnie zwiększyć np. prowizja. Co więcej, nie są to jedyne elementy, które wpływają na to, czy kredyt gotówkowy jest tani. Dodatkowe opłaty mogą np. pojawić się w postaci obowiązkowego ubezpieczenia czy obciążeń, które zostaną naliczone, gdy wystąpi spóźnienie ze spłatą. Jednocześnie bardzo ważne jest porównywanie ofert kredytów gotówkowych, bo często nawet niewielka różnica w warunkach czy oprocentowaniu, ma znaczny wpływ na ostateczną kwotę, którą łącznie oddamy za pożyczone pieniądze.

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze oferty kredytu gotówkowego z całego rynku i dopasujemy je do Twoich potrzeb - np. gdy szczególnie szybko zależy Ci na dodatkowym zastrzyku pieniędzy i chcesz, by comiesięczne raty nie obciążyły zbytnio Twojego portfela. Dzięki temu masz pewność, że wybierasz z propozycji korzystnych kredytów i nie musisz samodzielnie porównywać skomplikowanych parametrów. Skontaktuj się z naszym konsultantem i umów wizytę tutaj.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy

4 komentarze

Dodaj komentarz