Pożyczka przez Internet na dowód

Zaktualizowano:

Pożyczka online na dowód osobisty udzielana jest tylko na podstawie tegoż dokumentu. Pożyczki online na dowód są łatwo dostępne, szybkie w uzyskaniu, a formalności ograniczają się do minimum. Ponadto są one skierowane zwłaszcza do osób z obniżoną zdolnością kredytową. Sprawdź kto może starać się o pożyczkę na dowód, jakie formalności należy spełnić oraz jakie są jej mocne i słabe strony.

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Czym jest pożyczka przez Internet na dowód

Definicja

Pożyczka online na dowód osobisty to wygodny produkt finansowy, który daje nam możliwość pozyskania dodatkowych środków pieniężnych. Aby złożyć wniosek musimy załączyć skan dowodu osobistego. Pożyczka jest przyznawana głównie przez instytucje pozabankowe oraz skierowana zwłaszcza do osób o obniżonej zdolności kredytowej. Cały proces aplikacyjny odbywa się za pomocą Internetu.

Jak działa proces

Składanie wniosku online jest bardzo proste i komfortowe, bez zbędnych formalności. Aby go złożyć nie musimy udawać się do placówki. Wystarczy wykonać to za pomocą strony internetowej danej instytucji pozabankowej. Należy założyć konto, a następnie wypełnić wniosek o pożyczkę. W tym celu niezbędny jest:

  • aktualny dowód osobisty lub paszport (jeśli nie jesteś obywatelem Polski);
  • aktywny numer telefonu komórkowego;
  • adres e-mail;
  • konto bankowe;
  • adres zamieszkania;
  • źródło i wysokość dochodu.

W dalszym etapie, należy określić kwotę o jaką się staramy oraz okres kredytowania. Później, należy załączyć skan aktualnego dowodu osobistego. Wysłać wniosek i poczekać na decyzję kredytową. Odpowiedź powinniśmy otrzymać w kilka minut. W niektórych sytuacjach, czas oczekiwania może być nieco dłuższy. W dalszym kroku, należy oczekiwać przelewu. Środki powinny dotrzeć na nasze konto zgodnie z godzinami sesji bankowych. W przypadku świąt proces ten może potrwać nieco dłużej. Niektóre firmy dają możliwość wykupienia opcji szybkiego przelewu. Dzięki czemu, pieniądze znajdą się natychmiast na wskazanym koncie.

Zalety pożyczki przez Internet na dowód

Szybkość i wygoda

Wnioskowanie o pożyczkę jest bardzo wygodne, gdyż odbywa się w pełni zdalnie. Dzięki automatyzacji wielu procesów jesteśmy w stanie uzyskać decyzję w kilka chwil.

Minimalne formalności

Pożyczkę online na dowód pozyskamy bez uciążliwych formalności. Wystarczy tylko dowód osobisty. Wnioskując o pożyczkę online, nie musimy dostarczać mnóstwa zaświadczeń o dochodach czy też zaświadczeń od pracodawcy.

Dostępność

Kolejną zaletą pożyczki na dowód jest wysoka dostępność. Nawet dla osób z niższą zdolnością kredytową. Pożyczki tego typu są dostępne dla osób pełnoletnich z ważnym dowodem osobistym. Weryfikacja zdolności nie jest aż tak wymagająca, jak w przypadku tradycyjnych kredytów bankowych. Akceptowane są różne źródła dochodu: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło czy też inny rodzaj dochodu. Taki na przykład jak emerytura, renta czy świadczenia, przychody uzyskane z prac sezonowych itd.

Na co zwrócić uwagę przed wzięciem pożyczki

Koszty

Chociaż pożyczki online mają wiele mocnych stron, to jednak nie są wolne od tych słabszych. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, warto wnikliwie zapoznać się ze szczegółową ofertą. Poznać wszelkie warunki dotyczące opłat oraz prowizji. Pożyczki na dowód mogą nieść za sobą dodatkowe koszty. Między innymi takie jak:

  • prowizja za pośrednictwo;
  • opłaty wynikające z wykonania szybkiego przelewu gotówki;
  • opłaty powiązane z refinansowaniem;
  • oprocentowanie.

Chociaż opłaty te powinny być jawne jeszcze przed podpisaniem umowy, niektóre firmy pożyczkowe, wykorzystują niewiedzę potencjalnego klienta i próbują się na tym wzbogacić. Na szczęście 18 grudnia 2022 roku, weszła w życie ustawa antylichwiarska, która ma przeciwdziałać w takich przypadkach.

Wiarygodność firmy pożyczkowej

Przed podjęciem decyzji należy sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej. W obecnych czasach firmy pozabankowe przeżywają „rozkwit”, co nierzadko może być wykorzystywane przez potencjalnych oszustów. Na co zatem uważać i w jaki sposób sprawdzić wiarygodność danej firmy? Poniżej kilka istotnych aspektów.

  • Sprawdź wiarygodność pożyczkodawcy – unikaj wchodzenia w podejrzane linki. Nie odwiedzaj stron internetowych, które nie wyglądają profesjonalnie;
  • Skorzystaj z opinii klientów danego pożyczkodawcy – bardzo pomocna może być weryfikacja wiarygodności danej firmy na podstawie opinii osób, które skorzystały z danej oferty;
  • Korzystaj ze sprawdzonych platform i pożyczkodawców, którzy znajdują się wiele lat na rynku;
  • Nie płać „z góry” – jeżeli dany pożyczkodawca wymaga od potencjalnego klienta, uiszczenia opłaty np. za otworzenie konta, wówczas należy zachować szczególną czujność oraz wystrzegać się takich firm.

To może Cię zainteresować: Na co zwracać uwagę przy wyborze pożyczki?

Warunki spłaty

Jednym z ważniejszych aspektów pożyczki na dowód są warunki jej spłaty. Pożyczki na dowód mogą być krótkoterminowe – na 30, 60, 90 dni, bądź też ratalne Są one chętnie wybierane przez klientów, z tytułu dogodniejszych możliwości spłaty.

Podsumowanie

Pożyczka na dowód to łatwy i zarazem szybki sposób na zdobycie dodatkowych środków. Pożyczka jest dostępna dla szerszego grona klientów, także dla tych z obniżoną zdolnością kredytową. Decydując się na pożyczkę, należy pamiętać o odpowiedzialnym podejściu. Działania, które pomogą uniknąć przekredytowania to między innymi:

  • zapisywanie wszelkich wydatków, ale i wpływów;
  • planowanie domowego budżetu;
  • szukanie możliwych oszczędności – np. korzystanie z dostępnych promocji podczas dokonywania zakupów;
  • unikanie życia ponad możliwości finansowe;
  • unikanie impulsywnych zakupów;
  • stopniowe budowanie zaplecza finansowego.

Należy przeanalizować dokładnie swoją sytuację finansową i rozważyć czy w późniejszym okresie będziemy w stanie spłacić swoje zobowiązania. Przed podpisaniem umowy, zweryfikować dokładnie danego pożyczkodawcę i przeanalizować rzetelnie umowę.

Dowiedz się więcej

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

5/5 - (1 vote)