pożyczka dla bezrobotnych

Poziom bezrobocia w Polsce jest stosunkowo niski, według danych GUS z czerwca 2023 roku było ono na poziomie 5,1%. Osoby te często nie mogą liczyć na otrzymanie kredytu w banku. Tutaj z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe, które zdecydowanie mniej restrykcyjnie filtrują potencjalnego pożyczkobiorcę. 

Osoba nieposiadająca zatrudnienia jest automatycznie mniej wiarygodna w oczach banku. Brak udokumentowanego źródła dochodów to sygnał dla banku, że potencjalny klient nie będzie miał z czego spłacić zadłużenia. Warto mieć na uwadze, że brak pracy niekoniecznie musi oznaczać brak dochodów. Za przykład mogą posłużyć studenci, którzy otrzymują wsparcie finansowe od rodziców lub stypendium naukowe. 

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Kredyt dla bezrobotnych - czy jest w ogóle możliwy?

Osoby bezrobotne, ale posiadające dochody, np. ze stypendiów czy świadczeń socjalnych też mogą liczyć na pomoc banku. Pierwszym rozwiązaniem jest limit debetowy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób potrzebujących niewielkiej sumy pieniędzy z niskim oprocentowaniem. Posiadacz konta może w ten sposób wydawać więcej niż wynosi jego saldo bankowe. Następnie środki wpływające na konto spłacają zadłużenie. 

Niewielki kredyt gotówkowy też jest jedną z możliwości. Posiadając rachunek bankowy w danej instytucji łatwiej jest uzyskać w niej finansowanie. Banki w takim przypadku poddają analizie wpływy a nie ich źródło.

Pożyczka dla bezrobotnych 

Brak udokumentowanych dochodów bardzo często skutkuje odmową udzielenia kredytu. W takim przypadku jedyną opcją zostaje pożyczka. Pożyczkodawcy dużo mniej restrykcyjnie podchodzą do tematu sprawdzania zdolności kredytowej. Warto pamiętać, iż owe pożyczki mogą wiązać się z wyższymi kosztami. 

Pożyczka dla bezrobotnych - kto może skorzystać?

Pożyczki dla bezrobotnych to produkty finansowe skierowane nie tylko do osób, które aktualnie dosłownie nie pracują. Bezrobotny może być rozumiany także jako:

 • osoba, która nie pracuje, ale otrzymuje dochody z tytułu stypendium czy wynajmu mieszkania;
 • pracujący bez umowy, czyli na czarno;
 • jest zatrudniona za granicą, więc nie ma odpowiedniej umowy.

Pożyczka bez zatrudnienia - jakie warunki należy spełnić?

Taka pożyczka może być udzielona osobie, która:

 • ma minimum 18 lat,
 • posiada ważny dowód tożsamości,
 • ma prywatny adres e-mail,
 • ma ważny numer telefonu,
 • ma regularne przychody z legalnego źródła,
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych.

Pożyczka bez BIK i zaświadczeń - czym właściwie jest?

Negatywne wpisy w BIK mogą pokrzyżować plany o dodatkowej gotówce. Istnieją jednak firmy oferujące pożyczki osobom z negatywną historią, np. ze względu na opóźnienia w spłacie. Warunkiem koniecznym do uzyskania pożyczki bez BIK jest udowodnienie pożyczkodawcy, że będziemy w stanie spłacić owe zadłużenie. Zastanawiasz się gdzie można dostać pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach? Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu.

Pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych - dlaczego banki oczekują potwierdzenia zatrudnienia?

Przy wizycie w banku w celu weryfikacji zdolności kredytowej, wymagane są różne dokumenty dotyczące zatrudnienia, takie jak zaświadczenia z pracy, umowy, wydatki. Bank potrzebuje tych informacji głównie do oceny naszych zarobków, stabilności zatrudnienia i ryzyka niewypłacalności. Dodatkowo analitycy kredytowi zwracają uwagę na ewentualne premie, dodatki finansowe i inne korzyści, które mogą wpływać na nasze miesięczne dochody. Na podstawie tych informacji bank ustala nasz „bufor kredytowy”, czyli część naszych zarobków, którą możemy przeznaczyć na spłatę pożyczki.

Pożyczka bez pracy - dlaczego stabilność zatrudnienia ma znaczenie?

Stabilność zatrudnienia ma bezpośredni związek z ryzykiem niewypłacalności. Niestabilne zatrudnienie, na przykład w branżach podatnych na rotacje kadrowe lub pracy sezonowej, wiąże się z większym ryzykiem niewypłacalności. Z kolei praca w sektorze publicznym, takim jak policja czy urząd miasta, minimalizuje ryzyko niewypłacalności ze względu na stabilność tego rodzaju zatrudnienia. Ogólna zasada mówi, że im dłużej pracujemy na danym stanowisku, tym mniejsze jest ryzyko niespodziewanej utraty pracy.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach i BIK - czy to możliwe?

Pożyczka bez BIK oferowana jest jedynie przez firmy pozabankowe. Aktualnie wiele parabanków ma je w swojej ofercie. Pożyczka bez sprawdzania w rejestrach jest możliwa, ale tak jak kredyt, musi być przyznana na jakiejś podstawie. 

Co pożyczkodawcy uznają za dochód:

 • renta, emerytura
 • stypendia
 • świadczenia socjalne

Pożyczka bez umowy o pracę - jak udowodnić swoją wypłacalność?

Uzyskanie kredytu bez umowy o pracę jest trudne. Bank udziela finansowania na podstawie kilku zmiennych jak choćby udokumentowane dochody. Firmy pożyczkowe mniej restrykcyjnie podchodzą do badania wypłacalności klientów. Istotnym elementem przy ubieganiu się o finansowanie jest nasza historia rachunku osobistego. Wyciąg z konta bankowego jest niezawodnym źródłem informacji dotyczących naszej sytuacji finansowej. Przez niego bank może poznać nasze dochody, wydatki, oszczędności oraz spłacane zobowiązania. Solidny wyciąg może być pomocny przy ocenie naszej zdolności kredytowej. Co więcej, może nawet umożliwić nam otrzymanie finansowania na podstawie samego wyciągu z konta.

Masz problem z terminową spłatą bieżących zobowiązań? Już nie musisz martwić się wysokimi odsetkami, różnymi terminami spłaty czy zamieszaniem z wieloma wierzycielami. Konsolidacja pożyczek umożliwi Ci połączenie wszystkich zobowiązań w jedną spłacalną ratę. Będziesz mieć jasny plan spłaty, co ułatwi Ci kontrolę nad swoimi finansami. W Biliti stawiamy na jasne rozwiązania.

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych - jak uzyskać takie finansowanie?

Finansowanie dla osób o niskiej zdolności kredytowej jest teraz dostępne całkowicie online, bez konieczności opuszczania domu. Większość firm pożyczkowych oferujących takie rozwiązania nie wymaga od klientów zbędnych formalności. Zwykle wystarczy tylko dowód osobisty. Proces ubiegania się o kredyt może się różnić w zależności od wybranej instytucji finansowej. 

Do uzyskania środków należy:

 1. Wyselekcjonować odpowiednią ofertę;
 2. Wybrać wysokość pożyczki i okres spłaty; 
 3. Wypełnić wniosek pożyczkowy;
 4. Uzupełnić wniosek o dane osobowe i informacje o dochodach; 
 5. Podać dane z dokumentu tożsamości; 
 6. Czekać na pozytywną decyzję.

Pożyczki ratalne bez BIK

Rozłożenie pożyczki na raty sprawia, że jest ona łatwiejsza do spłaty. Oferty firm finansowych są przeróżne. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na okres spłaty, jak i szczegóły płatności. Promocje czy darmowe chwilówki najczęściej proponowane są na okres 30 dni. Całkowicie darmowe finansowanie jest więc możliwe. Jednak przy wyborze takiego zobowiązania należy zastanowić się czy rzeczywiście będziemy mieli środki finansowe do spłaty w tak krótkim czasie. Jeśli jednak potrzebne będą większe pieniądze warto pochylić się nad ofertami finansowań ratalnych. Na rynku dostępne są nawet takie oferty jak pożyczka na 6 miesięcy bez BIK. 

Pożyczka dla bezrobotnych na raty - finansowanie rozłożone w czasie

Pożyczki długoterminowe dla bezrobotnych mogą wydawać się odpowiednim rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że pożyczkodawcy są surowi w sytuacji, gdy klient nie spłaca pożyczki terminowo. Nawet niewielkie opóźnienie może skutkować wysokimi odsetkami, a w przypadku długotrwałego braku spłaty rat może interweniować komornik, którego firmy pożyczkowe często angażują, gdy nie są w stanie odzyskać swoich środków. Pożyczki dla bezrobotnych na raty są rozsądnym wyborem tylko wtedy, gdy pożyczkobiorca jest w rzeczywistości zdolny do spłaty pożyczonej kwoty, niezależnie od swojego statusu zatrudnienia.

Pożyczki dla bezrobotnych na zasiłku - czy takie finansowanie da się uzyskać?

Osoby utrzymujące się z różnego rodzaju świadczeń socjalnych czy zasiłków również mają możliwość skorzystania z takiej opcji finansowania. W tym przypadku pożyczkodawcę interesuje głównie fakt, czy daną pożyczkę będziesz w stanie spłacić. Niestety w przypadku braku realnego dochodu spłata finansowania może być utrudniona. W takim przypadku należy szczególnie uważnie przeanalizować swoje możliwości finansowe.

Pożyczki społecznościowe bez BIK - alternatywa dla parabanków

Pożyczki społecznościowe, czyli social lending, są zawierane pomiędzy osobami fizycznymi za pomocą specjalnych serwisów internetowych. Pożyczkodawca może zarobić dzięki oprocentowaniu, a pożyczkobiorca zyskuje kolejną formę finansowania. Ze względu na ryzyko, pożyczki te z reguły są znacznie droższe. 

Pożyczkodawcy działający w ramach social lending nie mają statusu banku, więc nie mogą równie często sięgać do baz BIK. Co za tym idzie, udzielenie finansowania osobie zadłużonej jest możliwe, pod warunkiem, że nie figuruje ona w biurach informacji gospodarczej. 

Pożyczka bez sprawdzania w KRD i BIK - co warto zapamiętać?

Uzyskanie finansowania mając wpis w KRD czy BIK nie jest łatwą sprawą. Kredyt w takim przypadku jest właściwie niemożliwy. Ratunku można szukać w firmach udzielających pożyczek wysokiego ryzyka, są one przez to głównie wysoko oprocentowane. Pożyczki długoterminowe bez BIK i KRD mogą być alternatywą dla kredytu. Biorąc taką pożyczkę należy pamiętać o możliwych konsekwencjach, by nie pogłębić swoich kłopotów finansowych. 

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z konsultantem Biliti.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy