pożyczka dla bezrobotnych

Poziom bezrobocia w Polsce jest stosunkowo niski, według danych GUS we wrześniu bieżącego roku było ono na poziomie 5,1%. Osoby te często nie mogą liczyć na otrzymanie kredytu w banku. Tutaj z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe, które zdecydowanie mniej restrykcyjnie filtrują potencjalnego pożyczkobiorcę. 

Osoba nieposiadająca zatrudnienia jest automatycznie mniej wiarygodna w oczach banku. Brak udokumentowanego źródła dochodów to sygnał dla banku, że potencjalny klient nie będzie miał z czego spłacić zadłużenia. Warto mieć na uwadze, że brak pracy niekoniecznie musi oznaczać brak dochodów. Za przykład mogą posłużyć studenci, którzy przykładowo otrzymują wsparcie finansowe od rodziców lub stypendium naukowe. 

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Kredyt dla bezrobotnych - czy jest w ogóle możliwy?

Osoby bezrobotne, ale posiadające dochody, np. ze stypendiów czy świadczeń socjalnych też mogą liczyć na pomoc banku. Pierwszym rozwiązaniem jest limit debetowy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób potrzebujących niewielkiej sumy pieniędzy z niskim oprocentowaniem. Posiadacz konta może w ten sposób wydawać więcej niż wynosi jego saldo bankowe. Następnie środki wpływające na konto spłacają zadłużenie. 

Niewielki kredyt gotówkowy też jest jedną z możliwości. Posiadając rachunek bankowy w danej instytucji łatwiej jest uzyskać w niej finansowanie. Banki w takim przypadku poddają analizie wpływy a nie ich źródło. 

Sprawdź co wpływa na zdolność kredytową.

Pożyczka dla bezrobotnych 

Brak udokumentowanych dochodów bardzo często skutkuje odmową udzielenia kredytu. W takim przypadku jedyną opcją zostaje pożyczka. Pożyczkodawcy dużo mniej restrykcyjnie podchodzą do tematu sprawdzania zdolności kredytowej. Warto pamiętać, iż owe pożyczki mogą wiązać się z wyższymi kosztami. 

Pożyczka bez BIK i zaświadczeń - czym właściwie jest?

Negatywne wpisy w BIK mogą pokrzyżować plany o dodatkowej gotówce. Istnieją jednak firmy oferujące pożyczki osobom z negatywną historią, np. ze względu na opóźnienia w spłacie. Warunkiem koniecznym do uzyskania pożyczki bez BIK jest udowodnienie pożyczkodawcy, że będziemy w stanie spłacić owe zadłużenie. 

Zastanawiasz się gdzie można dostać pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach? Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach i BIK - czy to możliwe?

Pożyczka bez BIK oferowana jest jedynie przez firmy pozabankowe. Aktualnie wiele parabanków ma je w swojej ofercie. Pożyczka bez sprawdzania w rejestrach jest możliwa, ale tak jak kredyt, musi być przyznana na jakiejś podstawie. 

Co pożyczkodawcy uznają za dochód:

  • renta, emerytura
  • stypendia
  • świadczenia socjalne

Pożyczki ratalne bez BIK

Rozłożenie pożyczki na raty sprawia, że jest ona łatwiejsza do spłaty. Oferty firm finansowych są przeróżne. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na okres spłaty, jak i szczegóły płatności. Promocje czy darmowe chwilówki najczęściej proponowane są na okres 30 dni. Całkowicie darmowe finansowanie jest więc możliwe. Jednak przy wyborze takiego zobowiązania należy zastanowić się czy rzeczywiście będziemy mieli środki finansowe do spłaty w tak krótkim czasie. Jeśli jednak potrzebne będą większe pieniądze warto pochylić się nad ofertami finansowań ratalnych. Na rynku dostępne są nawet takie oferty jak pożyczka na 6 miesięcy bez BIK. 

Pożyczki społecznościowe bez BIK - alternatywa dla parabanków

Pożyczki społecznościowe, czyli social lending, są zawierane pomiędzy osobami fizycznymi za pomocą specjalnych serwisów internetowych. Pożyczkodawca może zarobić dzięki oprocentowaniu, a pożyczkobiorca zyskuje kolejną formę finansowania. Ze względu na ryzyko, pożyczki te z reguły są znacznie droższe. 

Pożyczkodawcy działający w ramach social lending nie mają statusu banku, więc nie mogą równie często sięgać do baz BIK. Co za tym idzie, udzielenie finansowania osobie zadłużonej jest możliwe, pod warunkiem, że nie figuruje ona w biurach informacji gospodarczej. 

Pożyczka bez sprawdzania w KRD i BIK - co warto zapamiętać?

Uzyskanie finansowania mając wpis w KRD czy BIK nie jest łatwą sprawą. Kredyt w takim przypadku jest właściwie niemożliwy. Ratunku można szukać w firmach udzielających pożyczek wysokiego ryzyka, są one przez to głównie wysoko oprocentowane. Pożyczki długoterminowe bez BIK i KRD mogą być alternatywą dla kredytu. Biorąc taką pożyczkę należy pamiętać o możliwych konsekwencjach, by nie pogłębić swoich kłopotów finansowych. 

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z konsultantem Biliti.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy

Dodaj komentarz