czy-mozna-zalozyc-konto-bankowe-online

Dzisiaj korzystanie z konta bankowego online stanowi najwygodniejszy sposób zarządzania pieniędzmi. Dzięki niemu masz możliwość sprawdzania stanu swoich finansów o dowolnej porze dnia i nocy, dokonywania opłat za rachunki oraz płacenia za zakupy online. Podpowiadamy jak założyć konto bez wychodzenia z domu i na co zwrócić uwagę wybierając konkretną ofertę. 

Nie jest już konieczne odwiedzanie banku w celu założenia konta osobistego. Wystarczy mieć wolną chwilę i dostęp do internetu. W wielu placówkach można otworzyć konto za pomocą aplikacji mobilnej. Złożenie wniosku może zająć zaledwie 15 minut. 

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Konto bankowe online - co to?

Konto bankowe online to nowoczesna forma rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, którego główną cechą jest pełna obsługa zdalna, odbywająca się w całości online. Właściciel takiego konta ma do niego dostęp poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną, co pozwala mu na samodzielne zarządzanie nim za pomocą komputera, laptopa lub smartfona.

Konto internetowe daje możliwość do zarządzania funduszami o dowolnej porze. Całodobowy dostęp do płatności elektronicznej pozwala na:

 • sprawdzanie salda rachunku;
 • kontrolowanie historii transakcji;
 • realizowanie przelewów;
 • zlecanie operacji stałych;
 • płacenie za zakupy internetowe;
 • składanie wniosków o dodatkowe produkty bankowe;
 • zarządzanie kontem, np. limitami dziennymi. 

Wiele placówek w ramach bankowości elektronicznej daje możliwość choćby doładowywania telefonu czy płacenia za autostrady. 

jak-zalozyc-konto-przez-internet

Konto bankowe przez internet - czy tak się da?

Obecnie każdy nowoczesny bank komercyjny oferuje możliwość posiadania konta bankowego online. Większość instytucji umożliwia również całkowicie zdalne założenie takiego rachunku. Nie musisz już odwiedzać placówki bankowej, aby otworzyć konto internetowe, ponieważ wszystkie formalności możesz załatwić zdalnie, wygodnie z domu.

Do otwarcia rachunku bankowego potrzebny będzie:

 • dowód osobisty
 • posiadanie urządzenia z dostępem do internetu (komputer lub telefon)

Konto przez internet - potwierdzanie tożsamości

Proces zakładania konta bankowego online składa się głównie z wypełnienia formularza wniosku, a następnie potwierdzenia tożsamości i zawarcia umowy o prowadzenie rachunku.

Istotnym elementem tego procesu jest potwierdzenie tożsamości. Podczas zakładania rachunku w placówce banku odbywa się to poprzez przedstawienie pracownikowi banku dowodu osobistego. Natomiast w przypadku otwierania konta online banki muszą zastosować inne metody weryfikacji tożsamości.

Metody potwierdzania tożsamości:

 • weryfikacja selfie - wnioskujący robi zdjęcie dowodu osobistego i twarzy, czyli selfie;
 • konto na e-dowód - do tego rozwiązania konieczne będzie posiadanie elektronicznego dowodu oraz specjalnej aplikacji eDO App;
 • przelew weryfikacyjny - ta metoda wymaga posiadania także innego konta bankowego; osoba wysyła 1 gr lub 1 zł na wybrany rachunek bankowy;
 • weryfikacja wideo - odbywa się podczas wideo rozmowy z pracownikiem banku;
 • przez kuriera - po złożeniu wniosku kurier odwiedza wnioskującego w domu i porównuje informacje znajdujące się we wniosku z tymi na dowodzie osobistym;
 • weryfikacja w placówce - rozwiązanie dla osób, które nie mogą (lub nie chcą) skorzystać z powyższych metod; wnioskujący potwierdza dane poprzez wizytę w oddziale banku. 

Oczywiście każdy bank używa innych metod potwierdzania tożsamości. Dlatego przed złożeniem wniosku warto, jest sprawdzić, która z metod używana jest w interesującej Cię placówce. 

Konto bankowe online bez weryfikacji - czy to możliwe?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta - nie. Założenie konta jest nierozłącznie związane z koniecznością potwierdzenia tożsamości. Brak konieczności potwierdzania tożsamości dałby gigantyczne pole do wyłudzeń i oszustw. Z tego samego powodu przelew pożyczki na czyjeś konto jest również niemożliwy.

Aktualnie istnieje szereg możliwości potwierdzania tożsamości, więc każdy może wybrać najwygodniejszą mu formę. 

Jak założyć konto w banku przez internet?

 1. Wybierz odpowiadającą Ci ofertę - aby wybrać najkorzystniejsze konto internetowe, warto najpierw porównać warunki oferowane przez różne instytucje finansowe; może Ci w tym pomóc ranking kont osobistych online;
 2. Zapoznaj się z zasadami zakładania konta - zobacz, czy wniosek można złożyć przez stronę internetową, czy konieczne jest użycie aplikacji; zwróć także uwagę na metody weryfikacji tożsamości;
 3. Złóż wniosek - konieczne będzie uzupełnienie go o podstawowe dane; w tym kroku wybierasz także zakres usług, z których chcesz skorzystać;
 4. Potwierdź tożsamość - za pomocą jednej z metod;
 5. Zaakceptuj umowę - oczywiście, jeśli wszystkie jej podpunkty są zrozumiałe i Ci odpowiadają;
 6. Aktywuj konto - poprzez logowanie za pomocą loginu i hasła tymczasowego, które otrzymasz SMSem; w przypadku aplikacji dostęp do konta będzie możliwy automatycznie po zaakceptowaniu umowy;
 7. Korzystaj z konta. 

Konto w banku przez internet - jak szybko założyć konto?

Przede wszystkim głównym czynnikiem wpływającym na czas dostępu do konta bankowego jest metoda weryfikacji tożsamości. Jak już wiesz różne placówki, korzystają z różnych rozwiązań i mają zgoła inne procedury, a to wszystko wpływa na czas realizacji. 

Najszybciej założysz konto w placówce, która:

 • prowadzi cały proces zakładania rachunku online - wizyta kuriera czy potwierdzenie tożsamości w banku wymaga większego nakładu czasu;
 • pozwala na weryfikację online - np. za pomocą selfie lub przelewu weryfikacyjnego;
 • daje możliwość podpisania umowy online. 

Konto bankowe online bez karty

Konto bankowe bez karty to w istocie tradycyjny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, któremu nie jest przypisana karta fizyczna. To konto nie różni się w żaden sposób od zwykłego konta, z wyjątkiem braku możliwości dokonywania płatności przy użyciu karty.

Jednak klient nadal może wykonywać różnego rodzaju transakcje bezgotówkowe, takie jak przelewy bankowe czy korzystanie z systemu BLIK. Warto zaznaczyć, że przepisy prawne nie narzucają obowiązku posiadania karty dla właścicieli kont osobistych. Ta zasada tyczy się zarówno kart debetowych, czy kredytowych.

Konto bankowe przez internet od zaraz - na co zwrócić uwagę wybierając ofertę?

Dobre konto osobiste to przede wszystkim takie, które odpowiada na indywidualne potrzeby klienta. O atrakcyjności oferty mogą decydować takie czynniki jak:

 • brak opłat - mowa o podstawowych usługach jak prowadzenie konta czy wypłaty gotówki z bankomatów;
 • bonusy za otwarcie konta - dzięki temu może zyskać trochę dodatkowej gotówki;
 • klarowna i intuicyjna aplikacja - aplikacja do bankowości elektronicznej powinna być łatwa w samodzielnej obsłudze;
 • dostęp do dodatkowych usług bankowych - np. konta oszczędnościowego.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy