Zadowolony z życia mężczyzna który osiągnął wolność finansowa bez oszczędzania

Pasywny dochód uzyskasz kupując nieruchomość pod wynajem, grunty w dobrej lokalizacji czy inwestując w biznes zautomatyzowany, czyli taki który nie wymaga Twojego czynnego udziału. O tych i wielu innych sposobach zarabiania pieniędzy bez zaciskania przysłowiowego pasa dowiesz się czytając poniższy artykuł. 

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Aby zapewnić sobie bezpieczną przyszłość czyli wolność finansową, dobrze pomyśleć o niej stosownie wcześnie. Owszem, żyjemy tu i teraz, ale jeśli dziś nie zadbasz o to, co czeka Cię w dalszej perspektywie, może okazać się, że za kilka lat będziesz musiał się martwić. Oto, co zrobić, aby tak nie było.

Dochód pasywny jako alternatywa dla oszczedzania pieniędzy

Wolność finansowa – dobry plan na przyszłość

Wolność finansowa to stan, w którym nawet bez wykonywania pracy zarobkowej można żyć na wysokim poziomie. Z poczynionych inwestycji można sporo zarobić i są one źródłem tzw. dochodu pasywnego.

Co to jest pasywny dochód?

Dochód pasywny to źródło finansów generujące stały dopływ gotówki i nie wymagające zaangażowania czasu ani pracy. Aby go uzyskać, niezbędna jest jednorazowa inwestycja czasu i pieniędzy (własnych lub pożyczonych z banku).

Pasywny dochód pomaga osiągnąć stan wolności finansowej, w którym ilość pieniędzy, jaki generuje, jest większa niż wydatki.

Jego wieloletnie gromadzenie pozwala zabezpieczyć przyszłość.

Twoje źródła dochodu pasywnego - cel: wolność finansowa

Gromadząc pieniądze na koncie, możesz odnieść wrażenie, że Twoje tempo oszczędzania jest zbyt wolne. I często rzeczywiście tak jest. Sposobem na to, aby je przyspieszyć, jest znalezienie wspomnianego źródła dochodu pasywnego. Oto, co może nim być:

Biznesmen który ma wysoki dochód pasywny - jego przyszłośc i wolnośc finansowa jest zabezpieczona
  • Zakup nieruchomości pod wynajem – kupno mieszkania czy lokalu z zamiarem jego wynajęcia to dobry sposób na uzyskanie dodatkowego źródła dochodu. Nieruchomość można kupić za środki własne lub wziąć kredyt gotówkowy z banku.
    W przypadku finansowania zewnętrznego (pisaliśmy o tym tutaj) przez kilka lat pieniądze z wynajmu będą spłacać zaciągnięte zadłużenie.
    Przy niewielkiej racie kredytu można również liczyć na dodatkowy dochód. Gdy spłacisz zobowiązanie finansowe w banku, zyskasz comiesięczny, stały zastrzyk gotówki.
  • Zakup gruntów w dobrej lokalizacji – to inwestycja długoterminowa przynosząca wysoki dochód w dalszej perspektywie.
  • Własna firma – to często szybsza droga do wolności finansowej. Jeśli trafisz w potrzeby rynku i będziesz umiał dopasować się do zmian, jakie na nim zachodzą, zyskasz zarówno satysfakcję, jak i dochód pozwalający żyć na oczekiwanym poziomie.

Dobrym pomysłem na biznes przynoszący dochód pasywny jest tzw. biznes zautomatyzowany nie wymagający bezpośredniego udziału, np. samoobsługowa myjnia lub stacja benzynowa, samoobsługowe automaty np. do kawy czy gier.

Innym pomysłem na mało angażujący biznes przynoszący dochód jest wynajem, np. samochodów, garaży, komputerów, magazynów itp.

Wolność finansowa bez oszczędzania - alternatywy

Spokojny mężczyzna z zabezpieczoną przyszością - jego wolność finansowa jest zapewniona poprzez jego dochód pasywny
  • Stworzenie własnego produktu – napisanie wartościowego e-booka, audiobooka, książki, kursu, gry, aplikacji na smartfona to jednorazowa inwestycja czasu i pieniędzy. Ze sprzedaży można zyskać dodatkowy dochód przez długi czas.
  • Zarabianie na blogu – skutecznie rozwijany blog może zmienić się w dochodowy biznes generujący dochód pasywny. Zarabiać można m.in. na reklamach, programach partnerskich czy sprzedaży wspomnianych kursów online.
  • Sprzedaż powierzchni reklamowych, np. bilbordów to kolejny przykład jednorazowej inwestycji pozwalającej na dodatkowy dochód pasywny.

Sposoby na dochód pasywny z pozoru nie są takie trudne do znalezienia. W zależności od tego, na jakim etapie jesteś, uzyskanie dochodu pasywnego może być trudniejsze lub łatwiejsze.

Jeśli nie masz własnych funduszy na start, skorzystaj z finansowania zewnętrznego w postaci kredytu gotówkowego z banku (więcej o rodzajach kredytów dla firm piszemy tutaj). Mając przemyślaną strategię rozwoju firmy popartą badaniami rynku, nie musisz się go obawiać. Kredyt gotówkowy z banku pomoże szybko rozwinąć firmę i spłacić zaciągnięte zobowiązania finansowe.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy

3 komentarze

Dodaj komentarz