Banki mogą zaproponować klientom kredyt gotówkowy bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach. Zamiast tego do oceny zdolności kredytowej służy wyciąg z konta bankowego lub oświadczenie dołączane do wniosku. Aby mieć szansę na uzyskanie takiego kredytu przy minimalnej liczbie formalności, należy spełnić pewne warunki.

Na skutek wymogów stawianych przez Komisję Nadzoru Finansowego, banki mają obowiązek weryfikowania zdolności kredytowej klientów. Niemniej jednak niektóre banki starają się ograniczyć ilość formalności, które musi spełnić klient. Te oferty cieszą się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Zobacz, czy możliwym jest uzyskanie kredytu bez okazywania zaświadczeń, czy nawet bez BIK. 

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - na czym to polega?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach można nazwać właściwie kredytem na oświadczenie. Bank nadal weryfikuje Twoją zdolność kredytową, ale nie robi tego bezpośrednio na podstawie zaświadczenia o zarobkach. 

Zamiast przedstawiania zaświadczenia wystawionego przez pracodawcę, które informuje o wysokości otrzymywanego wynagrodzenia oraz rodzaju umowy, klient samodzielnie deklaruje w formularzu, ile zarabia i skąd pochodzą te środki.

Pod nazwą kredytu bez zaświadczeń może kryć się:

 • kredyt gotówkowy - najczęściej udzielany jest online, bez konieczności wizyty w placówce; 
 • pożyczka gotówkowa;
 • limit na koncie - czyli odnawialny limit udzielany do danego rachunku bankowego. 

Kredyt bez BIK w banku - czy tak się da?

Osoby mające długi nie mają możliwości otrzymania kredytu w tradycyjnym banku. Jednakże, w przypadku pożyczek gotówkowych bez zaświadczeń o dochodach, często również bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) i innych bazach danych, istnieje opcja skierowania wniosku do instytucji pozabankowych. Firma pozabankowa nie podlega tym samym prawom, co banki, więc pozwala im na podejmowanie większego ryzyka.

Kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach  - kto może z niego skorzystać?

Nie każdy, kto odwiedza bank w celu zaciągnięcia kredytu gotówkowego bez zaświadczeń, może być pewien uzyskania go. Banki zazwyczaj udzielają go swoim stałym klientom, z którymi współpracują od dłuższego czasu i których zdolność kredytowa jest znana.

Jednak istnieje możliwość uzyskania kredytu dla osób, które nie pracują oficjalnie na umowie o pracę, ale mają regularne wpływy finansowe na swoim osobistym koncie, które świadczą o ich indywidualnej płynności finansowej.

W dzisiejszych czasach coraz więcej banków oferuje możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego online bez konieczności przedstawiania zaświadczeń. Przy ocenie zdolności kredytowej klienta bank może uwzględnić historię jego transakcji na koncie. Taka forma kredytu pozwala na otrzymanie potrzebnych środków finansowych bez wychodzenia z domu, a pieniądze mogą zostać przelane bezgotówkowo.

Szybki kredyt online bez zaświadczeń - jakie warunki należy spełnić?

Uzyskać taki kredyt mogą osoby, które:

 • są pełnoletnie;
 • posiadają pełną zdolność do czynności prawnych; 
 • mają dowód osobisty; 
 • mają adekwatnie wysoką zdolność kredytową;
 • nie mają negatywnych wpisów w bazach wynikających z opóźnień w spłacie;
 • mają dostęp do telefonu i internetu. 

W niektórych placówkach uzyskanie kredytu bez zaświadczeń możliwe jest jedynie pod warunkiem skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia. 

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach - jakie dokumenty są wymagane?

Kredyt gotówkowy na dowód, bez zaświadczeń o zarobkach, nie wymaga składania dokumentów dochodowych. Nie będzie konieczne przedstawianie zaświadczenia o wynagrodzeniu ani o rodzaju umowy o pracę.

Takiego kredytu udziela się na podstawie oświadczenia. Wnioskujący wypełnia wniosek, podając informacje o wysokości swoich dochodów, ich źródłach oraz o miesięcznych kosztach związanych np. z ratami kredytów i pożyczek, kosztami utrzymania siebie, rodziny czy samochodu.

Przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń najczęściej wymagane są następujące dokumenty:

 • Dowód osobisty;
 • Wyciąg z konta bankowego - często banki akceptują wyciąg z konta bankowego zamiast zaświadczenia o dochodach od pracodawcy. Jeśli wnioskujesz o kredyt w tym samym banku, w którym masz konto, możliwe, że nie będziesz musiał przedstawiać tego dokumentu.
 • Zgoda współmałżonka na zaciągnięcie kredytu.

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń w swoim banku 

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem konta w danym banku i większość swoich operacji finansowych przeprowadzasz za jego pośrednictwem, bank posiada wystarczającą wiedzę do oceny twojej zdolności kredytowej. W „swoim” banku najłatwiej zaciągnąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń zazwyczaj za pomocą aplikacji mobilnej. Wystarczy podać informacje dotyczące pożądanej kwoty kredytu, okresu spłaty i opcjonalnego ubezpieczenia.

W przypadku mniejszych kwot bank może podjąć decyzję jeszcze tego samego dnia roboczego, a czasami nawet w ciągu 15 minut. Całą umowę można potwierdzić w aplikacji mobilnej, bez konieczności odwiedzania oddziału banku. Jednak wadą tego rozwiązania jest brak możliwości wyboru. Twój bank nie zawsze oferuje najtańszy i najkorzystniejszy kredyt dla ciebie. Zwłaszcza w przypadku stałych klientów, którzy często są pomijani przy ofertach promocyjnych.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń - kredyt na niską kwotę

Wiele placówek bankowych oferuje kredyty na niskie kwoty podobne do pożyczek. Uzyskanie takiego kredytu możliwe jest na niewielkie kwoty od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście uzyskanie go nie jest równie proste, jak w przypadku produktów firm pożyczkowych, jednak cała procedura jest znacznie okrojona. Na taki kredyt mogą liczyć także osoby pracujące na innej umowie niż ta o pracę. 

Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach - najważniejsze kwestie

Kredyt online bez zaświadczeń - jaką kwotę można uzyskać?

Maksymalna kwota kredytu bez zaświadczeń zależy od konkretnej oferty banku i może być różna. Zazwyczaj większą kwotę może uzyskać klient, który składa wniosek o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń w banku, w którym prowadzi rachunek osobisty i na który regularnie wpływa wynagrodzenie.

Kredyt gotówkowy od ręki bez zaświadczeń - w jakim banku?

Zdecydowanie najłatwiej złożyć wniosek w placówce, w której prowadzimy konto osobiste. Bank ma dostęp do naszych wpływów na konto, na podstawie którego jest w stanie określić naszą zdolność kredytową. Bilans wpływów do wydatków pozwala na dość sprawne określenie możliwości finansowych danego klienta. 

Czy osoby zadłużone mogą uzyskać kredyt bez zaświadczeń?

Żaden bank nie udzieli kredytu osobie z zaległościami w spłacie poprzednich zobowiązań. Osoby mające negatywne wpisy w bazach mogą zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym dla zadłużonych lub pożyczką dla zadłużonych

Zastanawiasz się nad konsolidacją swoich zobowiązań? Masz problem z terminową spłatą wszystkich rat? Skontaktuj się z nami! W Biliti dobieramy rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb.

Kredyt bez umowy o pracę - na co można liczyć?

Osoby będące zatrudnione na podstawie innej niż o pracę nie muszą obawiać się odmowy ze strony banku. Pracujący na umowie zlecenie czy o dzieło również mogą uzyskać kredyt w banku. Najważniejszym jest wykazanie, że będą w stanie spłacać zaciągnięte zobowiązanie. 

Kredyt bez zaświadczeń - czy warto?

Oferty kredytów bez zaświadczeń są znacznie bardziej okrojone, jeśli chodzi o przyznawane kwoty. Tyczy się to także okresu kredytowania. Przyznawane są one na krótszy czas w porównaniu z klasycznymi kredytami bankowymi. 

Z drugiej strony może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które na szybko potrzebują dodatkowej gotówki, ale nie mają możliwości dostarczenia zaświadczenia o zatrudnieniu. Oczywiście przed zaciągnięciem takiego zobowiązania należy rozważyć czy będziemy w stanie spłacić dane zobowiązanie.  

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań