rentier kto to

Wynajem samochodów, budowa nieruchomości pod wynajem, zakup gruntów, a nawet zakup papierów wartościowych to jedne z wielu sprawdzonych i opłacalnych form inwestowania. Podpowiadamy, w co  ludzie lokują swoje pieniądze, aby zapewnić sobie wolność finansową i zostać rentierem. 

Otwierając firmę zwykle każdy przedsiębiorca ma jej wizję w perspektywie kilku najbliższych lat. Myślenie o przyszłości firmy i strategiczne planowanie jej rozwoju to kroki, które powinien podjąć każdy właściciel firmy. Takie podejście w dłuższej perspektywie zapewni stabilną pod względem finansowym przyszłość i pozwoli zyskać pozycję rentiera. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, co zrobić, aby nim zostać. 

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Kto to jest rentier?

Rentier to osoba uzyskująca dochody z posiadanego kapitału, np. nieruchomości, papierów wartościowych, gruntów. Dochody te określane są mianem tzw. dochodów rentierskich lub pasywnych. Osiągane są bez udziału lub przy minimalnym zaangażowaniu inwestora. Zwykle stanowią dodatkowe źródło dochodu do podstawowego źródła zarobkowania, zapewniając bezpieczeństwo i wolność finansową.

Inwestycja na przyszłość

Jak zostać rentierem? 

Sposobów na uzyskanie dochodu pasywnego i zostanie rentierem, jest wiele. Ludzie, którym udało się to zrobić postawili na jedną lub kilka możliwości niżej wymienionych. Oto one:

1. Zakup lub budowa nieruchomości pod wynajem (lokali użytkowych, mieszkań, magazynów)

Wybierając ten rodzaj inwestycji trzeba pamiętać, aby sprawdzić rentowność lokalu (spodziewaną stopę zwrotu z nieruchomości), plan zagospodarowania przestrzennego, a także inwestycje planowane w okolicy. Przeczytaj również: Inwestycja w lokal użytkowy - Czy to dobra decyzja?

2. Zakup i wynajem samochodów/sprzętu (komputerów, maszyn, etc.)

To kolejny sposób pozwalający na uzyskanie dochodu pasywnego. Do obsługi tego typu działalności nie potrzeba zatrudniać sztabu ludzi.

3. Inwestycje z wykorzystaniem leasingu

Korzystając z opcji leasingu, można rozwijać firmę, zwiększać jej innowacyjność oraz konkurencyjność na rynku, a w dalszej perspektywie gromadzić kapitał na nowe inwestycje. 

Inne rozwiązanie to zostanie leasingodawcą i czerpanie zysku z tej formy działalności.

Więcej o leasingu tutaj.

4. Zakup gruntów 

Zakup gruntów w dobrej lokalizacji daje możliwość ich późniejszej sprzedaży z zyskiem, a jak pokazują ostatnie lata, ceny ziemi nieustannie idą w górę.

5. Udział w spółkach

Zakup papierów wartościowych, funduszy inwestycyjnych, a także obligacji to formy inwestowania, które sprawdzają się od lat. Wiążą się one z mniejszym lub większym ryzykiem. Zanim jednak zdecydujemy się na nie, dobrze jest zdobyć wiedzę w tym temacie lub skorzystać ze wsparcia eksperta, który podpowie, w co najlepiej zainwestować posiadany kapitał.

6. Przychody z patentów 

Przychody z patentów to kolejny sposób na zyskanie dodatkowego źródła dochodu pasywnego. Raz jest coś tworzone, a korzyści finansowe czerpane przez długie lata.

7. Przychody z praw autorskich

Innym źródłem dochodu pasywnego mogą być przychody z praw autorskich do książek, programów, zdjęć, aplikacji etc. Ich stworzenie to również jednorazowe działanie przynoszące długofalowe korzyści finansowe.

8. Dywersyfikacja kilku dochodów pasywnych

Innym rozwiązaniem jest posiadanie kilku źródeł dochodu pasywnego. Mogą nimi być:

  • zautomatyzowana firma, np. sieć myjni automatycznych, automatów z kawą/napojami
  • franczyza firmy
  • sprzedaż kursu on-line/książki/e-booka
  • afiliacje.
rentier w garniturze

Finanse na rozwój firmy i nowe inwestycje

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dochodu pasywnego koniecznie przeczytaj: Wolność finansowa bez oszczędzania.

Aby zyskać wolność finansową i w dalszej perspektywie zostać rentierem niezbędne jest podjęcie odpowiednich działań już dziś. Pomocny może okazać się kredyt gotówkowy z banku lub instytucji pozabankowej. Pozyskane środki można przeznaczyć na rozwój firmy, co pozwoli zyskać pieniądze na nowe inwestycje lub bezpośrednio na zakup nieruchomości, maszyn czy sprzętu.

Przeczytaj również: Źródła finansowania przedsiębiorstw.

A może szukasz wsparcia finansowego, aby rozwinąć swój biznes? Kredyt inwestycyjny dla firm to kluczowy krok w realizacji Twoich celów biznesowych. Dzięki elastycznym warunkom oraz konkurencyjnym oprocentowaniu ten rodzaj kredytu umożliwia finansowanie różnorodnych inwestycji, od zakupu nowego sprzętu po rozbudowę działalności czy ekspansję na nowe rynki. Nasza oferta dla firm została stworzona z myślą o wspieraniu rozwoju przedsiębiorstw, oferując szybkie i skuteczne rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych Twojej firmy. Nie zwlekaj - zainwestuj w swój sukces dziś!

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy