Kredyty na spłatę komornika mogą wydawać się kuszącym rozwiązaniem dla każdego, kto nie ma środków na spłatę swoich zobowiązań, a pragnie uniknąć dalszych etapów egzekucji komorniczej. Czy ta droga rozwiązania problemów finansowych jest jednak możliwa?
Z artykułu dowiesz się:
- Kredyt z komornikiem – w jakim banku jest możliwy?
- Dlaczego banki odmawiają kredytów osobom, wobec których toczy się egzekucja komornicza?
- Kto udzieli kredytu osobie mającej komornika? Kredyt na spłatę komornika
- Pozabankowy kredyt oddłużeniowy – Jakie są ich zalety i potencjalne wady?
- Na jakich zasadach udzielane są pożyczki w firmie pozabankowej?
- Oferty kredytów konsolidacyjnych na spłatę komornika – gdzie szukać alternatywy?
- Możliwość wszczęcia postępowania komorniczego a konsolidacja długów – Czy to się opłaca
Przeczytaj uważnie poniższy tekst, a dowiesz się:
- czy można wziąć kredyt na spłatę komornika,
- który bank udziela kredytu z komornikiem,
- jakie są alternatywy dla kredytu z komornikiem.
Kredyt z komornikiem – w jakim banku jest możliwy?
Niestety, nie ma banku, który udzieliłby kredytu osobom z komornikiem. Większość instytucji woli unikać tych sytuacji, ponieważ obciążenie komornicze stanowi wysokie ryzyko.
Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań
Wiąże się to bezpośrednio z rekomendacjami KNF (Komisji Nadzoru Finansowego), zgodnie z którymi banki są zobowiązane do szczegółowego badania zdolności kredytowej każdego klienta.
Jakiekolwiek opóźnienia w spłacie rat są już wystarczającą podstawą do odmowy udzielenia finansowania, a prowadzona egzekucja komornicza całkowicie przekreśla te szanse.
W takim przypadku jedynym możliwym rozwiązaniem jest ubieganie się o kredyt z instytucji pozabankowej lub skorzystanie z pomocy w oddłużaniu.
Dlaczego banki odmawiają kredytów osobom, wobec których toczy się egzekucja komornicza?
Banki odmawiają kredytów osobom, wobec których toczy się egzekucja komornicza, ponieważ są one postrzegane jako klienci obarczeni bardzo wysokim ryzykiem. Egzekucja komornicza to bowiem ostatni etap windykacji długów, świadczący o poważnych problemach finansowych i braku skutecznej spłaty zobowiązań. Osoby takie często figurują w rejestrach dłużników oraz mają negatywną historię kredytową, co znacząco obniża ich zdolność kredytową. Z punktu widzenia banku, zaciągnięcie kredytu przez takiego klienta wiąże się z dużym prawdopodobieństwem niewypłacalności, szczególnie gdy dochodzi już do zajęcia konta bankowego. Dlatego instytucje finansowe, które mają obowiązek udzielać kredytów wyłącznie klientom spełniającym konkretne wymagania, w takich przypadkach odmawiają wsparcia.
Dla osób szukających ratunku w spłacie długów komorniczych, jedyną opcją mogą okazać się wówczas pożyczki oddłużeniowe lub konsolidacja poza sektorem bankowym. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że niektóre instytucje bankowe posiadają w swojej ofercie kredyty online możliwe do uzyskania bez zbędnych formalności.
Kto udzieli kredytu osobie mającej komornika? Kredyt na spłatę komornika
Kredyty na spłatę komornika nie są dostępne w bankach. Banki nie udzielają kredytów osobom objętym postępowaniem egzekucyjnym i figurującym jako dłużnicy w BIK i rejestrach BIG ze względu na wysokie ryzyko związane z takimi klientami. Dodatkowo rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego odradzają tego rodzaju praktyki.
Hasło „kredyt z komornikiem” jest głównie używane przez firmy oferujące pożyczki pozabankowe, a nie kredyty. Tego rodzaju hasła wykorzystują również kancelarie prawne, które pomagają w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. W rzeczywistości jednak oferty takie jak kredyt na spłatę komornika czy kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem nie istnieją.
Na rynku pozabankowym dostępne są jedynie pożyczki oddłużeniowe dla osób z zajęciami komorniczymi. Są to faktycznie pożyczki gotówkowe, które można wykorzystać na dowolny cel, w tym na spłatę zadłużenia.
Jakie produkty na spłatę komornika oferują firmy pożyczkowe?
- Pożyczka na spłatę komornika pod zastaw (zastaw nieruchomości, pojazdu);
- Pożyczka z poręczycielem lub gwarantem;
- Pożyczka dla zadłużonych bez BIK.
Kredyty pozabankowe na spłatę komornika bez sprawdzania BIK lub zdolności kredytowej są bardzo ryzykowne dla pożyczkodawców. Dlatego często wymagają zabezpieczenia, np. w postaci nieruchomości lub poręczenia.
Bez zabezpieczenia kredyt na spłatę komornika jest zazwyczaj udzielany w niewielkiej kwocie, a jego otrzymanie wymaga regularnych dochodów. Banki udzielają takich kredytów, tylko jeśli mają pewność terminowej spłaty. Tradycyjna konsolidacja długów komorniczych nie jest więc możliwa.
Pozabankowy kredyt oddłużeniowy – Jakie są ich zalety i potencjalne wady?
Zalety
Minimum formalności
Podstawową zaletą zaciągania szybkich finansowań pozabankowych, jest minimum formalności wymaganych przez daną instytucję. W przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów udzielanych przez banki, które niemal zawsze wymagają zgromadzenia odpowiedniej dokumentacji prawnej i finansowej, prywatne firmy pożyczkowe zwykle ograniczają proces wnioskowania do wypełnienia odpowiedniego wniosku w placówce danej firmy lub online, a także potwierdzenia swojej tożsamości poprzez okazanie dowodu osobistego lub symboliczny przelew weryfikacyjny z prywatnego rachunku bankowego.
Ekspresowy czas otrzymania dodatkowej gotówki
Kolejną zaletą pozabankowych pożyczek jest również niezwykle szybki czas otrzymania dodatkowej gotówki. W związku z tym, że wnioski pożyczkowe zwykle rozpatrywane są niemal od razu po ich otrzymaniu, a wraz z otrzymaniem pozytywnej decyzji dana firma zobligowana do jak najszybszego wypłacenia uzyskanych środków, co sprawia, że mogą one trafić do pożyczkobiorcy nawet tego samego dnia. Niemniej wszystko zależy jednak od indywidualnych praktyk danej instytucji, a także czasu, w którym rozpoczęliśmy proces wnioskowania.
Wady
Negatywny wpływ na historię kredytową
Choć uproszczony proces wnioskowania i szybkość otrzymania dodatkowej gotówki może przemawiać na korzyć zaciągania pożyczek pozabankowych, nie są one pozbawione również znaczących wad, z których obecności należy zdawać sobie sprawę.
Przede wszystkim takie finansowania zawsze mają negatywny wpływ na historię kredytową pożyczkobiorcy, nawet w sytuacji, gdy będą spłacane terminowo. Zaciąganie takich pożyczek jest bowiem dla banku informacją, że dany klient nie był w stanie uzyskać tradycyjnego kredytu w banku, czyli mierzył się niegdyś z problemami finansowymi. Jeśli więc zamierzamy ubiegać się o kredyt bankowy w przyszłości, pożyczka pozabankowa, nawet ta przeznaczona na spłatę powstałych długów, zwykle nie będzie możliwie najkorzystniejszym rozwiązaniem.
Wysokie koszty dodatkowe
Oprócz negatywnej interpretacji naszej historii kredytowej przez bank, pożyczki pozabankowe obarczone są również szeregiem kosztów dodatkowych w postaci rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, prowizji, opłat administracyjnych, czy też ewentualnych kosztów ubezpieczenia. Mimo że są to jawne koszty, wciąż mogą znacząco wpłynąć na trudności z pokryciem zaciągniętego zobowiązania. Dlatego przed zaciągnięciem pożyczki kluczowe jest dokładne przeanalizowanie swoich możliwości finansowych i zastanowienie się czy jej całkowite koszty będą dla nas możliwe do zwrotu nawet w momencie przejściowych problemów finansowych.
Pamiętajmy, że pożyczki pozabankowe zwykle przyznawane są również na znacznie mniej zindywidualizowanych zasadach niż tradycyjne kredyty, co również może wpłynąć na trudności ze spłatą takiego zobowiązania.
Możliwość wpadnięcia w spiralę długów
Jak już zdążyliśmy wspomnieć, warunki spłaty pożyczki mogą nie odpowiadać faktycznym potrzebom i możliwościom finansowym pożyczkobiorców, co sprawia, że ryzyko zadłużenia jest znacznie większe. W praktyce oznacza to, że osoba z problemami finansowymi może bardzo szybko znaleźć się w spirali długów, szczególnie jeśli zobowiązanie zostało zaciągnięte bez dokładnej analizy domowego budżetu czy ewentualnych zdarzeń losowych, które mogą utrudnić ich spłatę.
Sytuacja taka często prowadzi do konieczności zaciągania kolejnych pożyczek w celu spłaty wcześniejszych zobowiązań, co dodatkowo pogłębia problem. Zamiast poprawy sytuacji, dochodzi do jej systematycznego pogarszania, ponieważ każda kolejna rata staje się większym obciążeniem, a koszty obsługi zadłużenia zaczynają przewyższać możliwości finansowe dłużnika.
Na jakich zasadach udzielane są pożyczki w firmie pozabankowej?
Trudna sytuacja finansowa ogranicza możliwości skorzystania z produktów bankowych. Osobom zadłużonym z komornikiem pomóc mogą produkty spoza sektora bankowego.
Cechy pożyczki pozabankowej:
- jest udzielana pomimo negatywnych wpisów w bazach dłużników;
- nie wymaga okazywania dokumentów potwierdzających odpowiednią wysokość dochodów;
- może wymagać poręczenia przez osobę trzecią;
- będzie droższa od klasycznego kredytu bankowego;
- zazwyczaj ma krótki okres spłaty.
Oferty kredytów konsolidacyjnych na spłatę komornika – gdzie szukać alternatywy?
Żaden bank nie udzieli kredytu osobom z zajęciem komorniczym, dlatego finansowania należy szukać w sektorze pozabankowym. Prywatne firmy mają w swojej ofercie pożyczki z komornikiem.
Ze względu na duże ryzyko, jakie podejmuje firma spoza sektora bankowego, udzielając pożyczki na spłatę komornika, najczęściej rekompensuje je sobie wysoką prowizją lub wymogiem dodatkowego zabezpieczenia.
Tego typu rozwiązanie sprawdzi się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy stać Cię na terminową spłatę pożyczki. W przeciwnym razie możesz jedynie pogorszyć swoją sytuację.
Możliwość wszczęcia postępowania komorniczego a konsolidacja długów – Czy to się opłaca
W sytuacji, gdy nasza sytuacja finansowa zdaje się wymykać nam spod kontroli, a wszczęcie postępowania windykacyjnego jest już niemal kwestią czasu, warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalnych firm oddłużeniowych, jak Biliti. To instytucje umożliwiające skonsolidowanie powstałego zadłużenia i uporządkowanie finansów, pozwalając uniknąć tym samym dalszych konsekwencji związanych z nieterminową spłatą swoich należności.
Konsolidacja długów to nic innego, jak połączenie ich w jeden produkt finansowy o wydłużonym okresie spłaty, odpowiadającym faktycznym potrzebom i możliwościom finansowym dłużnika. Korzystniejsze warunki spłaty sprawiają, że dłużnik jest w stanie regulować swoje należności w terminie, unikając tym samym dalszego zadłużenia bądź wszczęcia postępowania windykacyjnego. Jeśli więc nie wiesz, jak uporządkować swoje finansowe i uniknąć egzekucji komorniczej, skontaktuj się z nami.
Pamiętaj, aby nie dopuścić do sytuacji, w której Twoje finanse wymykają się spod kontroli. Im szybciej zareagujesz, tym większe masz szanse na skuteczne rozwiązanie problemu zadłużenia. Warto skorzystać z pomocy specjalistów już na wczesnym etapie, zanim zaległości zaczną się nawarstwiać, a sytuacja stanie się naprawdę trudna. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć rozwiązania, takie jak konsolidacja zadłużenia czy inne formy wsparcia finansowego.
Gdy nie jesteś pewien, jaką strategię przyjąć, skorzystaj z pomocy firmy oddłużeniowej i skontaktuj się z Biliti. Będzie to dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie samodzielnie przerwać pętli zadłużenia.
Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań