Kredyt gotówkowy | Biliti

Kredyt gotówkowy jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli zależy Ci na szybkim zastrzyku gotówki na dowolny cel. Jednak posiadanie innych zobowiązań może uniemożliwić wzięcie kredytu w banku. Co, jeśli Twoja zdolność finansowa jest zbyt niska, aby zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, a bank odrzucił Twój wniosek o kredyt gotówkowy, nie martw się. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać pożyczkę na spłatę zobowiązań!

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy w banku?

Kredyt gotówkowy może otrzymać każdy klient, którego zarobki na rękę po odjęciu kosztów bieżącego utrzymania, wystarczą na spłatę raty. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, wysokości zobowiązania, długości okresu spłaty i wielu innych kryteriów, które omówimy w dalszej części artykułu.

Zarobki a zdolność kredytowa – warunki kredytu gotówkowego

Maksymalna kwota kredytu jest ustalana indywidualnie dla każdego klienta na podstawie analizy jego zdolności kredytowej, dotychczasowej historii bankowej, wysokości miesięcznych wydatków oraz aktualnych zobowiązań. Wysokie dochody mogą zwiększyć szansę na otrzymanie większego kredytu, ale nie są jedynym czynnikiem decydującym.

Na przykład, osoba ubiegająca się o kredyt w wysokości 200 000 złotych na okres 48 miesięcy musiałaby zarabiać wystarczająco, aby miesięczna rata kredytu, wynosząca od 5000 do 6000 złotych, nie wpłynęła negatywnie na jej dotychczasowy standard życia. W praktyce oznacza to, że osoba ta musiałaby zarabiać co najmniej 10 000 złotych, zakładając, że spełnia ona korzystne warunki, posiada doskonałą historię kredytową, nie ma innych zobowiązań finansowych, i wydatki na mieszkanie są bardzo niskie.

Jeżeli chcesz przekonać się, jaką kwotę kredytu możesz otrzymać, skorzystaj z naszego narzędzia i sprawdź bezpłatnie swoją zdolność!

Kredyt gotówkowy – warunki ilościowe i jakościowe banków

Możliwość otrzymania kredytu gotówkowego zależy od wielu czynników. Oprócz wysokości zarobków po odjęciu kosztów utrzymania, banki posiadają inne kryteria, aby klient mógł otrzymać kredyt gotówkowy. Wymagania te mogą wyglądać różnie w zależności od instytucji finansowej. Analizę klienta można podzielić na dwie grupy.

Analiza ilościowa:

 • dochód miesięczny netto,
 • koszty utrzymania,
 • obecne zadłużenie klienta.

Analiza jakościowa:

 • dobra historia w Biurze Informacji Kredytowej (BIK),
 • wiek,
 • stan cywilny klienta,
 • liczba osób utrzymywanych w gospodarstwie domowym,
 • wykształcenie,
 • miasto zamieszkania,
 • źródło dochodu,
 • wykonywany zawód.

Jeżeli bank odrzucił Twój wniosek o kredy gotówkowy z powodu zbyt dużego zadłużenia, nie załamuj rąk. Skorzystaj z oferty trudnych kredytów i zdobądź zastrzyk gotówki, który pozwoli odzyskać stabilność finansową.

Kredyt gotówkowy – maksymalna kwota zobowiązania

Kredyt gotówkowy jest formą kredytu konsumenckiego, którego limit nakłada Ustawa o kredycie konsumenckim. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego to 255 550 zł. Najczęściej jednak można się spotkać z ofertami banków nieprzekraczającymi 150-200 tys. złotych.

Istotne znaczenie dla wysokości możliwego kredytu gotówkowego ma okres kredytowania i oprocentowanie pożyczki. Jeżeli zależy Ci na jak najwyższej kwocie świadczenia, wystarczy, że Twoje dochody są w okolicach średniej krajowej.

Wymagania kredytowe a kredyt gotówkowy – najczęściej zadawane pytania

Wymagania kredytowe ulegają częstej zmianie. Skomplikowane prawo i zawiłe oferty mogą przyczyniać się do powstawania wielu niejasności. Poniżej przedstawimy listę odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, które dotyczą kredytu gotówkowego.

Kredyt 30 tys. – jakie zarobki są wymagane?

Przy założeniu, że klient nie posiada żadnych innych spłacanych zobowiązań, jest jedyną osobą w gospodarstwie domowym i chce zaciągnąć kredyt gotówkowy na 30 000 zł:

 • kredyt na rok – szacunkowe potrzebne do uzyskania kredytu zarobki, to około 5 500 zł netto,
 • kredyt na 2 lata – wartość wymaganych dochodów to około 3 000 zł netto.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt 100 000 zł?

Przy założeniu, że osoba nie ma innych zobowiązań, jest jedyną osobą w gospodarstwie domowym i chce wziąć kredyt gotówkowy na 100 000 zł:

 • kredyt na rok – 18 000 złotych dochodów netto,
 • kredyt na 2 lata – 9 500 złotych na rękę,
 • kredyt na 4 lata – 5 500 złotych dochodu netto.

Ile mogę wziąć kredytu gotówkowego?

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego to 255 550 zł. Aby ją otrzymać, należy spełnić wymagania banku, z którego oferty chcesz skorzystać.

Jaki kredyt przy zarobkach 3000 netto?

Zakładając, że klient banku jest jedyną osobą w gospodarstwie domowym, nie posiada innych zobowiązań i chce zaciągnąć kredyt na 4 lata, kwota może sięgać nawet 50 tys. złotych.

Jaki kredyt przy zarobkach 2500 netto?

Jeżeli osoba zarabiająca 2 500 zł netto, będąca jedyną osobą w gospodarstwie domowym i nieposiadająca innych zobowiązań chce wziąć kredyt na 4 lata, może spodziewać się oferty wielkości do 27 tys. złotych.

Czy dostanę kredyt gotówkowy, jeżeli posiadam inne zobowiązania?

Podczas spłaty innych zobowiązań istnieje możliwość skorzystania również z kredytu gotówkowego. Suma miesięcznych rat wynikających z innych długów wpływa na zdolność kredytową klienta, obniżając ją.

Problem z otrzymaniem kredytu gotówkowego? Skorzystaj z pomocy firmy Biliti

Kredyty gotówkowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Stanowią jeden z głównych elementów ofert banków w Polsce. Jednym z powodów jest ich dowolne przeznaczenie. Wielu Polaków zaciąga kredyt gotówkowy na samochód czy nawet na mieszkanie.

Jeżeli problemy finansowe i zadłużenie nie pozwalają Ci na zaciągnięcie kredytu, skorzystaj z oferty firmy Biliti. Pomożemy Ci wyjść z zadłużenia i otrzymać finansowanie w postaci kredytu gotówkowego. Sprawdź naszą ofertę pomocy dla zadłużonych! Połączenie wielu zobowiązań w jedno pozwoli Ci zapanować nad domowym budżetem. W dalekiej perspektywie poprawisz swoją zdolność kredytową. Dzięki temu w przyszłości będziesz mógł liczyć na lepsze oferty kredytowe.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy