Kredyt gotówkowy | Biliti

Kredyt gotówkowy jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli zależy Ci na szybkim zastrzyku gotówki na dowolny cel. Jednak posiadanie innych zobowiązań może uniemożliwić wzięcie kredytu w banku. Co, jeśli Twoja zdolność finansowa jest zbyt niska, aby zaciągnąć kredyt gotówkowy? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się:

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

 • ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy,
 • jakie wymagania stawiają banki przed klientami ubiegającymi się o kredyty gotówkowe,
 • jaką maksymalną kwotę kredytu gotówkowego możesz dostać,
 • w jaki sposób pomoże Ci firma Biliti w przypadku większej liczby zobowiązań.

Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, a bank odrzucił Twój wniosek o kredyt gotówkowy, nie martw się. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać pożyczkę na spłatę zobowiązań!

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy w banku?

Kredyt gotówkowy może otrzymać każdy klient, którego zarobki na rękę po odjęciu kosztów bieżącego utrzymania, wystarczą na spłatę raty. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, wysokości zobowiązania, długości okresu spłaty i wielu innych kryteriów, które omówimy w dalszej części artykułu.

Zarobki a zdolność kredytowa – warunki kredytu gotówkowego

Wyznaczając zdolność kredytową klienta w przypadku świadczenia gotówkowego, banki opierają się zazwyczaj na uśrednionych danych związanych z wysokością miesięcznego utrzymania. Główny Urząd Statystyczny (GUS) na 2021 rok ustalił przeciętną wartość kosztów generowanych przez jednoosobowe gospodarstwo domowe na ponad 1 300 zł (źródło: Główny Urząd Statystyczny). Każdy dodatkowy domownik to 800-1000 złotych więcej. Tę kwotę należy odjąć od dochodów netto.

Wysokość zarobków, która daje możliwość na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, zależy od miesięcznych kosztów utrzymania. Aby uzyskać niewielki kredyt gotówkowy, wystarczą zarobki rzędu 500-800 złotych netto, jeżeli wydatki są niższe niż kwota dochodów. Czyni to ten produkt finansowy dostępnym nie tylko dla osób pracujących na pełen etat.

Wymagania banków rosną wraz ze wzrostem kwoty kredytu. Wiele ofert sięgających kilkunastu tysięcy złotych zakłada zarobki na rękę w wysokości przynajmniej 2,5 tys. zł przy okresie spłaty na 1-2 lata.

Jeżeli chcesz przekonać się, jaką kwotę kredytu możesz otrzymać, skorzystaj z naszego narzędzia i sprawdź bezpłatnie swoją zdolność!

Kredyt gotówkowy – warunki ilościowe i jakościowe banków

Możliwość otrzymania kredytu gotówkowego zależy od wielu czynników. Oprócz wysokości zarobków po odjęciu kosztów utrzymania, banki posiadają inne kryteria, aby klient mógł otrzymać kredyt gotówkowy. Wymagania te mogą wyglądać różnie w zależności od instytucji finansowej. Analizę klienta można podzielić na dwie grupy.

Analiza ilościowa:

 • dochód miesięczny netto,
 • koszty utrzymania,
 • obecne zadłużenie klienta.

Analiza jakościowa:

 • dobra historia w Biurze Informacji Kredytowej (BIK),
 • wiek,
 • stan cywilny klienta,
 • liczba osób utrzymywanych w gospodarstwie domowym,
 • wykształcenie,
 • miasto zamieszkania,
 • źródło dochodu,
 • wykonywany zawód.

Jeżeli bank odrzucił Twój wniosek o kredy gotówkowy z powodu zbyt dużego zadłużenia, nie załamuj rąk. Skorzystaj z oferty trudnych kredytów i zdobądź zastrzyk gotówki, który pozwoli odzyskać stabilność finansową.

Kredyt gotówkowy – maksymalna kwota zobowiązania

Kredyt gotówkowy jest formą kredytu konsumenckiego, którego limit nakłada Ustawa o kredycie konsumenckim. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego to 255 550 zł. Najczęściej jednak można się spotkać z ofertami banków nieprzekraczającymi 150-200 tys. złotych.

Istotne znaczenie dla wysokości możliwego kredytu gotówkowego ma okres kredytowania i oprocentowanie pożyczki. Jeżeli zależy Ci na jak najwyższej kwocie świadczenia, wystarczy, że Twoje dochody są w okolicach średniej krajowej.

Wymagania kredytowe a kredyt gotówkowy – najczęściej zadawane pytania

Wymagania kredytowe ulegają częstej zmianie. Skomplikowane prawo i zawiłe oferty mogą przyczyniać się do powstawania wielu niejasności. Poniżej przedstawimy listę odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, które dotyczą kredytu gotówkowego.

Kredyt 30 tys. – jakie zarobki są wymagane?

Przy założeniu, że klient nie posiada żadnych innych spłacanych zobowiązań, jest jedyną osobą w gospodarstwie domowym i chce zaciągnąć kredyt gotówkowy na 30 000 zł:

 • kredyt na rok – szacunkowe potrzebne do uzyskania kredytu zarobki, to około 5 500 zł netto,
 • kredyt na 2 lata – wartość wymaganych dochodów to około 3 000 zł netto.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt 100 000 zł?

Przy założeniu, że osoba nie ma innych zobowiązań, jest jedyną osobą w gospodarstwie domowym i chce wziąć kredyt gotówkowy na 100 000 zł:

 • kredyt na rok – 18 000 złotych dochodów netto,
 • kredyt na 2 lata – 9 500 złotych na rękę,
 • kredyt na 4 lata – 5 500 złotych dochodu netto.

Ile mogę wziąć kredytu gotówkowego?

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego to 255 550 zł. Aby ją otrzymać, należy spełnić wymagania banku, z którego oferty chcesz skorzystać.

Jaki kredyt przy zarobkach 3000 netto?

Zakładając, że klient banku jest jedyną osobą w gospodarstwie domowym, nie posiada innych zobowiązań i chce zaciągnąć kredyt na 4 lata, kwota może sięgać nawet 50 tys. złotych.

Jaki kredyt przy zarobkach 2500 netto?

Jeżeli osoba zarabiająca 2 500 zł netto, będąca jedyną osobą w gospodarstwie domowym i nieposiadająca innych zobowiązań chce wziąć kredyt na 4 lata, może spodziewać się oferty wielkości do 27 tys. złotych.

Czy dostanę kredyt gotówkowy, jeżeli posiadam inne zobowiązania?

Podczas spłaty innych zobowiązań istnieje możliwość skorzystania również z kredytu gotówkowego. Suma miesięcznych rat wynikających z innych długów wpływa na zdolność kredytową klienta, obniżając ją.

Problem z otrzymaniem kredytu gotówkowego? Skorzystaj z pomocy firmy Biliti

Kredyty gotówkowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Stanowią jeden z głównych elementów ofert banków w Polsce. Jednym z powodów jest ich dowolne przeznaczenie. Wielu Polaków zaciąga kredyt gotówkowy na samochód czy nawet na mieszkanie.

Jeżeli problemy finansowe i zadłużenie nie pozwalają Ci na zaciągnięcie kredytu, skorzystaj z oferty firmy Biliti. Pomożemy Ci wyjść z zadłużenia i otrzymać finansowanie w postaci kredytu gotówkowego. Sprawdź naszą ofertę pomocy dla zadłużonych!

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy

Dodaj komentarz