Zadłużenie, zwłaszcza w przypadku długów komorniczych, stanowi istotną przeszkodę przy ubieganiu się o kredyt w tradycyjnych instytucjach finansowych. Banki dokładnie analizują zdolność kredytową potencjalnych klientów, a wszelkie opóźnienia w spłacie wcześniejszych zobowiązań mogą skutkować odmową przyznania nowego kredytu. Niemniej jednak, posiadanie trudnej sytuacji finansowej, włącznie z egzekucją komorniczą, nie oznacza, że nie istnieją możliwości wsparcia finansowego. Z poniższego tekstu dowiesz się, jakie masz opcje. 

Jeśli masz trudności w znalezieniu pomocy finansowej z uwagi na swoją obecną kondycję, istnieje szereg firm specjalizujących się w udzielaniu pożyczek w trudnych sytuacjach. Warto zaznajomić się z dostępnymi porównaniami ofert, aby wybrać rozwiązanie najlepiej odpowiadające swoim potrzebom. Dodatkowo powinieneś zastanowić się nad możliwościami poprawy swojej sytuacji. Podpowiemy Ci, jak to zrobić. 

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Pożyczka dla osób z komornikiem - czym właściwie jest?

Takie pożyczki są skierowane do osób mających słabą historię kredytową. Nawet niewielkie opóźnienie w spłacie zobowiązania skutkować może wpisem do bazy BIK. A taki negatywny wpis może uniemożliwić uzyskanie kredytu bankowego. 

Pożyczki dla osób z komornikiem oferowane są przez firmy, które nie sprawdzają wszystkich baz dłużników lub ignorują niektóre negatywne wpisy. Oferty pożyczek dla zadłużonych skierowane są do osób mających:

  • negatywne wpisy w bazach (BIK, BIG, KRD);
  • problemy ze spłatą bieżących zobowiązań;
  • niską zdolność kredytową;
  • komornika lub windykację. 

Pożyczki bez zdolności kredytowej z komornikiem

Zanim zdecydujesz się na wzięcie pożyczki jako osoba zadłużona, warto dokładnie rozważyć wszystkie aspekty. W przypadku toczącej się przeciwko Tobie egzekucji komorniczej, mamy do czynienia z poważną sytuacją, która wymaga rozwagi. Przed przystąpieniem do kolejnego kroku, zacznijmy od oszacowania całkowitej sumy twoich zobowiązań. Kluczowe jest spisanie wszystkich długów, które obecnie obciążają twój budżet.

Przy podejmowaniu decyzji wartościowym posunięciem jest przyjrzenie się pierwszoplanowemu zadłużeniu, które wymaga pilnej spłaty. Taka analiza ma zastosowanie nie tylko przed ewentualnym zaciągnięciem nowej pożyczki, lecz również w kontekście walki z obecnymi długami.

Istotne jest pamiętanie o tym, że każde nowe zobowiązanie powinno być starannie przemyślane. Choć pożyczka dla zadłużonych z komornikiem może stanowić pomocne rozwiązanie dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, istotne jest zastanowienie się, czy będziesz w stanie ją terminowo spłacić. W przeciwnym przypadku istnieje ryzyko pogłębienia swojego zadłużenia.

Pomoc finansowa dla zadłużonych z komornikiem - konsolidacja 

Pożyczki konsolidacyjne dla osób zadłużonych, w przeciwieństwie do kredytów konsolidacyjnych oferowanych przez banki, charakteryzują się wyższą dostępnością – nawet dla tych z negatywną historią kredytową. To również rozwiązanie, które wymaga mniej rygorystycznych formalności. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie będzie konieczne dostarczenie pewnych dokumentów. Pożyczkodawca może zażądać potwierdzenia obecnych źródeł dochodów lub zabezpieczenia pożyczki, na przykład poprzez hipotekę.

Proces konsolidacji zadłużenia może znacząco pomóc w odzyskaniu kontroli nad własnymi finansami. Gdy tradycyjne banki nie wykazują zainteresowania oferowaniem takich produktów, istnieje możliwość skorzystania z ofert firm pożyczkowych. W tych miejscach skuteczna konsolidacja różnych zobowiązań, w tym chwilówek, może wymagać mniej skomplikowanych formalności. Należy jednak dokładnie przeanalizować koszty związane z taką usługą, ponieważ instytucje pozabankowe zazwyczaj rekompensują sobie większe ryzyko związane z pożyczkami, wprowadzając wyższe opłaty. 

Odczuwasz ciężar ciągłego zadłużenia? Walka z uporczywymi długami i komornikiem może być przytłaczająca. Ale nie daj się zwieść – istnieje rozwiązanie, które pomoże Ci uporać się z trudną sytuacją finansową. Wyjściem z tej trudnej sytuacji może być konsolidacja. Pomożemy Ci usystematyzować płatności i zapanować nad domowym budżetem. 

Zastanawiasz się jakie korzyści płyną z konsolidacji? 

  • Uporządkowana spłata to mniej terminów do zapamiętania. Jedna niższa rata pomoże Ci usystematyzować płatności. Dzięki niej będziesz mieć rękę na pulsie. 
  • Konsolidacja to także szansa na negocjacje z wierzycielem. Dzięki niższej racie łatwiej zapanujesz nad cyklicznymi płatnościami. 
  • Poprawa zdolności kredytowej dzięki systematycznej spłacie.
  • Dzięki konsolidacji oszczędzisz sobie nerwów i łatwiej zapanujesz nad terminową spłatą zobowiązań. 

Pożyczka z komornikiem od ręki czy konsolidacja - co wybrać?

Przed zdecydowaniem się na zaciągnięcie pożyczki jako osoba zadłużona, warto dokładnie przeanalizować wszystkie argumenty za i przeciw. Jeżeli masz do czynienia z egzekucją komorniczą, to bez wątpienia stoisz przed poważną decyzją. Warto zacząć od dokładnego określenia, ile zobowiązań obecnie obciąża Twoje konto. Rozsądnym krokiem jest sporządzenie pełnej listy tych długów. Priorytetem powinno być spłacenie zobowiązania, które wymaga pilnego uregulowania. Taka analiza nie tylko pomoże przed podjęciem decyzji o kolejnej pożyczce, ale również może wesprzeć w procesie radzenia sobie z długami.

Miej na uwadze, że każde nowe zobowiązanie musi być dokładnie przemyślane. Oczywiście, pożyczka dla osób zadłużonych z egzekucją komorniczą może stanowić wartościowe wyjście dla tych, którzy potrzebują dodatkowych środków. Niemniej jednak warto dokładnie przemyśleć, czy będziesz w stanie terminowo regulować kolejną pożyczkę. W przeciwnym razie istnieje ryzyko popadnięcia w jeszcze poważniejsze długi. 

Z kolei konsolidacja jest opcją, którą uzyskać możesz jedynie w instytucji pozabankowej. To rozwiązanie może być dość drogą opcją ze względu na duże ryzyko, jakie ponosi pożyczkodawca. Niemniej to rozwiązanie daje większą możliwość uporządkowania swoich finansów i w konsekwencji wyjścia „na prostą”.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań