karta kredytowa bez bik

Karta kredytowa kojarzy się głównie z bankiem. Niestety, jak to bywa z produktami bankowymi, nie są one dostępne dla wszystkich. Osoby ze słabą zdolnością kredytową najpewniej nie otrzymają pozytywnej odpowiedzi ze strony banku. Nic straconego, karty kredytowe dla zadłużonych to alternatywna opcja wymagająca minimum formalności. Zobacz, czym cechuje się pozabankowa karta kredytowa.

Niska zdolność kredytowa bardzo skutecznie potrafi pokrzyżować plany o uzyskaniu karty kredytowej. Można próbować poprawić swoją zdolność, ale niestety nie zawsze jest to wykonalne. W takim przypadku warto zastanowić się nad ofertą firm pozabankowych. Karta kredytowa dla zadłużonych, jak sama nazwa wskazuje, kierowana jest do osób, których sytuacja kredytowa nie jest idealna. 

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych - czym właściwie jest?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest karta kredytowa z limitem dla zadłużonych. Jest to produkt finansowy dający możliwość skorzystania z dodatkowej sumy pieniędzy. Środki wykorzystane w konkretnym okresie rozliczeniowym muszą zostać spłacone w wyznaczonym terminie. Właśnie dlatego oferta ta łączy cechy karty płatniczej i pożyczki. 

Główną różnicą między produktami bankowymi i pozabankowymi jest ich dostępność. Banki znacznie bardziej restrykcyjnie podchodzą do oceny zdolności potencjalnych klientów. Firmy pożyczkowe z kolei chętnie współpracują z osobami o niskiej zdolności. Oczywiście ich produkty są droższe, firmy w ten sposób rekompensują sobie finansowanie osób wysokiego ryzyka. 

Karta kredytowa bez sprawdzania w bazach - czy to w ogóle możliwe?

Karty kredytowe bez BIK i KRD nie są produktem dostępnym w jakiejkolwiek firmie. Instytucje pożyczkowe, tak jak banki, mają obowiązek sprawdzić potencjalnego klienta w bazach dłużników, bez różnicy czy jest to BIK, czy KRD. Sprawdzają, czy będzie on w stanie spłacać zobowiązanie. Różne są natomiast kryteria oceny zdolności klientów. Negatywne wpisy w bazach, które w oczach banku dyskwalifikują klienta, nie muszą źle wpływać na ocenę parabanku. Karta bez BIK nie oznacza, że pożyczkodawca nie będzie sprawdzał klienta w bazach dłużników, a jedynie mniej restrykcyjnie będzie podchodził do negatywnych wpisów. 

Reasumując, bank głównie patrzy na dobrą sytuację finansową i nienaganną historię kredytową. Firmy pozabankowe zwracają zasadniczo uwagę na wypłacalność klienta. Oceniają, czy wysokość dochodów pozwoli na swobodną spłatę finansowania. Osoby z negatywną historią BIK również mogą liczyć na pomoc firm pozabankowych, jednak należy się liczyć ze znacznie wyższym kosztem takiej usługi. 

Karty kredytowe pozabankowe - jak uzyskać kartę z limitem?

Do ubiegania się o taką kartę wystarczy ważny dowód osobisty, dostęp do internetu. Formularz wypełnia się online. Potwierdzenia tożsamości dokonać można za pomocą symbolicznego przelewu lub używając w tym celu specjalnej aplikacji. 

Ubiegając się o finansowanie, niezależnie, czy jest to pożyczka czy karta kredytowa, należy sprawdzić rzetelność firmy finansowej. 

Na co zwrócić szczególną uwagę?

  • koszty wydania karty - na rynku jest wiele firm oferujących karty zupełnie za darmo; warto sprawdzić, czy wybrana oferta nie jest dodatkowo płatna
  • opłaty związane z użytkowaniem karty - niektóre czynności mogą być dodatkowo płatne
  • okres bezodsetkowy - czas, w jakim możemy spłacić zadłużenie bez ponoszenia dodatkowych kosztów
  • minimalna comiesięczna kwota do spłaty 

Karta kredytowa pozabankowa a pożyczka - czym się właściwie różnią?

Pieniądze otrzymane w ramach pożyczki, podobnie jak te uzyskane dzięki karcie, można wydać na dowolny cel. Cechą różną jest zdecydowanie forma przyznawania finansowania. Pożyczka udzielana jest jednorazowo, karta z limitem natomiast pozwala uzyskać dodatkowe środki co miesiąc. 

Karta kredytowa bez BIK - co warto zapamiętać?

Karta kredytowa bez BIK dostępna będzie nawet dla osób zadłużonych. Firmy pożyczkowe mają w swojej ofercie produkty dla osób z negatywnymi wpisami w bazach, jednak trzeba się liczyć z wyższymi cenami takich usług. Warto pamiętać, że limity na karcie ustalane są indywidualnie pod każdego klienta i zależny jest od jego sytuacji finansowej. Wybierając ofertę szczególną uwagę, należy zwrócić na koszt wyrobienia karty, opłaty wynikające z jej użytkowania oraz okres spłaty. 

Potrzebujesz pomocy z konsolidacją? Wypełnij formularz!

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy