Pożyczki prywatne to forma kredytowania, w której pieniądze udzielane są przez osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności z tym związanej. Oferują one łatwy dostęp do pożyczek dla osób o niskiej zdolności kredytowej. Niestety taka pożyczka związana jest z dużym ryzykiem. Zobacz, jak przeanalizować warunki umowy, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

W dzisiejszych czasach łatwo natknąć się na ogłoszenia typu „udzielę pożyczki osobie prywatnej”, w których prywatni inwestorzy oferują finansowania bez sprawdzania historii kredytowej. Jednak, zanim zdecydujesz się skorzystać z takiej oferty, warto dokładnie zastanowić się nad konsekwencjami takiej decyzji.

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Jak pożyczyć pieniądze od osoby prywatnej? Czym właściwie jest taka forma finansowania?

Uzyskanie kredytu bankowego związane jest z szeregiem formalności i wymogów, które potencjalny klient musi spełnić. Osoby mające słabszą historię kredytową nie otrzymają wsparcia ze strony instytucji bankowych. W sytuacji, gdy gotówka potrzebna jest na już najszybszym rozwiązaniem wydawać by się mogło finansowanie od osoby prywatnej. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że tego rodzaju pożyczki wiążą się z dużym ryzykiem. Osoby prywatne, które zajmują się udzielaniem pożyczek, często proponują bardzo wysokie oprocentowanie czy niekorzystne warunki.

W przypadku pożyczek prywatnych obowiązują przepisy kodeksu cywilnego, zgodnie z którymi pożyczkodawca musi być właścicielem pożyczanych środków finansowych.

Pożyczka prywatna to pożyczka, którą otrzymujesz od osoby fizycznej posiadającej wystarczające środki finansowe i chcącej pożyczyć Ci je na określonych warunkach. W tym przypadku nie obowiązują standardowe zasady stosowane przez banki lub instytucje pozabankowe, ani też wyznaczone przez nie limity kwot.

Prywatne pożyczki od ręki - jak to działa?

Pożyczki prywatne są oferowane przez osoby prywatne, które posiadają odpowiednie środki finansowe. Często pożyczkodawcami są członkowie rodziny lub znajomi, ale także osoby zajmujące się zawodowo udzielaniem pożyczek.

Trzeba jednak pamiętać, że pożyczki prywatne są bardziej ryzykowne niż kredyty bankowe czy pożyczki firmowe, dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć się przed skutkami braku spłaty. Warto skorzystać z usług prawnika lub doradcy finansowego, aby dobrze sporządzić umowę i przemyśleć, czy zaciągnięcie takiego zobowiązania jest dla nas opłacalne.

Pożyczanie pieniędzy od osób prywatnych - do kogo skierowana jest ta usługa?

Wiele osób w kryzysowej sytuacji woli pożyczyć pieniądze od niezależnej instytucji, ponieważ zależy im na dyskrecji. Przeważnie nie proszą o pożyczkę znajomych, dopóki nie zostaną zmuszeni do tego przez nagłą chorobę, utratę pracy lub inne niespodziewane zdarzenie losowe, które wymaga szybkiej gotówki.

Niestety, takie sytuacje zdarzają się dość często, a najczęściej są to właśnie nagłe wydarzenia, które wymagają określonej sumy pieniędzy. Zdecydowana większość Polaków nie ma oszczędności na trudne czasy, ponieważ niskie płace i codzienne wydatki na to nie pozwalają.

Pożyczka od osoby prywatnej jest często rozwiązaniem dla tych, którzy otrzymali odmowę od banku lub instytucji pożyczkowej. Jednakże prywatne pożyczki udzielane od razu zwykle są ostatecznością dla osób, które już mają zaciągnięte inne zobowiązania oraz problemy ze spłatą. W teorii o taką pożyczkę może ubiegać się każdy. W praktyce po tak ryzykowne rozwiązanie sięgają osoby mające trudną sytuację wymagającą natychmiastowego rozwiązania. 

Gdzie można pożyczyć pieniądze prywatnie?

Jedną z metod pozyskiwania takiej pożyczki są ogłoszenia publikowane w prasie lub wywieszane na słupach ogłoszeniowych. Niestety, trzeba być ostrożnym, ponieważ oferty te często mają niekorzystne oprocentowanie, duże kary za opóźnienie w spłacie lub są po prostu wyłudzeniami. 

Innym sposobem jest szukanie prywatnych pożyczek w sieci, na forach lub serwisach poświęconych pożyczkom społecznościowym. Prywatne pożyczki od ręki można również znaleźć na portalach z ogłoszeniami w sieci. To jednak ważne, aby dokładnie sprawdzić oferenta, jego wiarygodność i warunki pożyczki przed podjęciem decyzji.

Pożyczka gotówkowa prywatna - jak to wygląda w praktyce?

Aby otrzymać taką pożyczkę, zazwyczaj wystarczy jedynie skontaktować się telefonicznie z osobą oferującą daną usługę. Poza tym można umówić się na spotkanie, podczas którego zostanie podpisana umowa. 

Masz problem ze spiętrzającymi się zobowiązaniami, których nie jesteś w stanie systematycznie spłacać? Z każdym miesiącem zobowiązania stają się bardziej uciążliwe, a Ty coraz bardziej zagubiony w chaosie różnych rat? Nie musisz już dłużej tego tolerować!

Konsolidacja pożyczek to nasza specjalność! W Biliti cenimy Twój czas, z nami zaoszczędzisz pieniądze i mnóstwo nerwów. Jak to działa? Wszystkie Twoje dotychczasowe pożyczki zostaną połączone w jedno zobowiązanie na korzystniejszych warunkach.

Pożyczam pieniądze prywatnie - umowa

Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami umowa na pożyczkę w kwocie powyżej 1000 zł musi być zawarta w formie pisemnej. Zwykle podpisywana jest podczas spotkania pożyczkobiorcy z inwestorem, który wypłaca środki z tytułu pożyczki lub przelewa je na wskazane konto. Następnie zobowiązanie trzeba spłacać w miesięcznych ratach lub zwrócić jednorazowo w wyznaczonym terminie.

Wiele inwestorów oferuje pożyczki z dojazdem do klienta, ale można także znaleźć ogłoszenia, w których pożyczkodawca deklaruje udzielenie pożyczki prywatnej całkowicie online. W obu przypadkach należy zachować ostrożność i upewnić się, że oferowane warunki pożyczki są korzystne oraz zgodne z obowiązującymi przepisami.

Uczciwe pożyczki od osób prywatnych - czy takie istnieją?

Pożyczki prywatne niestety wiążą się z dużym ryzykiem. Takie pożyczki nie podlegają przepisom prawnym, które chronią klientów banków oraz firm pożyczkowych, co oznacza, że pożyczkodawcy mogą wprowadzać niekorzystne zapisy do umowy. Warto więc w miarę możliwości skonsultować umowę takiej pożyczki z prawnikiem.

Pamiętaj również, że nigdy nie wiesz, kto jest osobą, która pożycza Ci pieniądze i jakie są jej prawdziwe intencje. Dlatego lepiej umawiać się na podpisanie umowy w miejscach publicznych lub w obecności osoby trzeciej. Jeszcze lepiej, jeśli ktoś poleci Ci zaufaną osobę, która udzieli Ci pożyczki.

Zaufane pożyczki prywatne - jak oszczędzić sobie dodatkowych kłopotów?

Korzystanie z pożyczek prywatnych niesie ze sobą ryzyko, dlatego powinno się traktować je jako ostateczność. W przypadku konieczności skorzystania z takiej opcji warto rozważyć zaciągnięcie pożyczki u zaufanych osób, rodziny lub sprawdzonych inwestorów poleconych przez znajomych. Treść umowy, zwłaszcza tej zawieranej z prywatnym pożyczkodawcą, warto skonsultować z prawnikiem.

Jeśli posiadasz długi lub masz problemy ze zdolnością kredytową, nie oznacza to, że nie możesz skorzystać z legalnych ofert instytucji finansowych. Wiele firm pozabankowych oferuje pożyczki dla osób z opóźnieniami w spłacie zobowiązań, które mogą być bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań