Ocena wiarygodności finansowej to jedna z pierwszych czynności, jaką podejmuje bank, zanim udzieli Ci kredytu. We wszystkich bankach brak zdolności zamknie Ci drogę do uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej, ponieważ instytucje te mają z góry narzucony obowiązek szczegółowej weryfikacji wszystkich klientów. Nie musi to jednak oznaczać braku innych możliwości. Istnieje bowiem wiele miejsc, gdzie środki finansowe na spłatę dotychczasowych zobowiązań zostaną Ci przyznane nawet przy braku zdolności kredytowej. Są to przede wszystkim prywatne firmy finansowe. Sprawdź, gdzie masz największe szanse na uzyskanie pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej.

Czym jest zdolność kredytowa i co na nią wpływa?

Zdolność kredytowa oznacza maksymalną kwotę, jaką bank jest w stanie pożyczyć klientowi, a ten spłacić ją w terminie. Wpływa na nią wiele czynników. Oprócz wysokości dochodów i spłacanych już zobowiązań banki biorą pod uwagę dotychczasową historię kredytową, formę i okres zatrudnienia w danej firmie, a także stałe wydatki, wiek osoby ubiegającej się o kredyt, wykształcenie i ilość osób w gospodarstwie domowym.

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Jaki bank da kredyt bez zdolności kredytowej?

Żaden bank nie udzieli Ci kredytu bez sprawdzenia Twojej zdolności kredytowej. Ta oceniana jest nie tylko na podstawie wysokości Twoich zarobków, ale również poprzez sprawdzenie Twojej wiarygodności jako płatnika w bazach danych takich jak Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (ERiF), Krajowy Rejestr Długów (KRD), Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych i wielu innych miejscach, do których dany bank ma dostęp. Jeśli widniejesz, w którejś z nich z powodu niezapłaconego mandatu czy opóźnienia w spłacie raty kredytu, to powinieneś liczyć się z odmową udzielenia kredytu. W takiej sytuacji alternatywą jest pożyczka bez zdolności kredytowej przez internet, udzielana zazwyczaj przez pozabankowe firmy finansowe. 

Gdzie dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

Bank nie jest miejscem, gdzie kredyt bez zdolności kredytowej zostanie Ci przyznany, dlatego musisz sięgnąć po inne rozwiązanie. Takim są pozabankowe firmy finansowe, gdzie pożyczka bez zdolności kredytowej jest możliwa. Pamiętaj jednak, że jest to pożyczka, a nie kredyt, gdyż ten zarezerwowany jest dla takich instytucji jak banki.

Pozabankowe instytucje również weryfikują swoich klientów w bazach danych, jednak ocena zdolności nie jest tak rygorystyczna, jak w przypadku banków. Nie podlegają one ustawie o Prawie bankowym, więc mogą pozwolić sobie na bardziej liberalne podejście. Musisz liczyć się więc z tym, że tam, gdzie pożyczka bez zdolności kredytowej, tam również wyższe koszty jej udzielenia. Firmy pożyczkowe muszą bowiem w jakiś sposób zabezpieczyć się przed ryzykiem niewypłacalności. Daje to jednak szansę uzyskania pożyczki osobom w trudnej sytuacji finansowej. Zazwyczaj wymaga się wypełnienia odpowiedniego formularza i spełnienia kilku prostych warunków, w tym posiadania dowodu tożsamości, polskiego obywatelstwa, ukończenia 18. roku życia i wykazania jakichkolwiek zarobków. Pamiętaj również, aby odpowiednio wybrać firmę, z której usług chcesz skorzystać. Sprawdź, czy nie ma ona żadnych ukrytych kosztów, które później będziesz musiał ponosić oraz czy zaproponowana przez nią oferta jest dostosowana do Twoich możliwości finansowych. 

Jak dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

Jeśli zastanawiasz się, jak załatwić kredyt bez zdolności kredytowej, to już wyjaśniamy. Brak odpowiedniej zdolności oznacza, że nie masz szans na uzyskanie kredytu, dlatego powinieneś skupić się na ofercie pożyczek od pozabankowych firm finansowych. Aby taką uzyskać musisz przede wszystkim posiadać aktualny dowód tożsamości, polskie obywatelstwo, adres e-mail i zarejestrowany numer telefonu oraz co najmniej 18 lat. Gdy spełniasz wszystkie te warunki, po wybraniu pozabankowej firmy, oferującej pożyczki bez zdolności kredytowej:

  • wypełnij formularz dostępny na stronie internetowej (może on wymagać dołączenia wskazanych dokumentów);
  • wykonaj przelew weryfikacyjny, który pozwala na weryfikację Twojej tożsamości;
  • czekaj na decyzję;
  • korzystaj mądrze z pożyczonych Ci pieniędzy.

Im mniejsze są Twoje zadłużenia i lepsza historia kredytowa, tym masz szansę na przyznanie Ci pożyczki w większej kwocie i na korzystniejszych warunkach.

Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej?

Osoby mające niską zdolność kredytową nie mogą liczyć na wsparcie ze strony banku. Jedyną opcją w tym wypadku pożyczka z parabanku. Firmy finansowe nie mają tak wyśrubowanych wymagań względem swoich klientów. Niestety branie pożyczek przy niskiej zdolności kredytowej, może być ryzykowne. Jeśli niska zdolność kredytowa wynika istniejącego już zadłużenia, zaciąganie kolejnych zobowiązań może doprowadzić do tak zwanej pętli zadłużenia, którą ciężko będzie samodzielnie przerwać. 

Gdzie dostanę pożyczkę bez zdolności kredytowej na spłatę obecnych zobowiązań? W Biliti!

Nie mam zdolności kredytowej, gdzie dostanę kredyt”? To pytanie zadaje sobie wiele zadłużonych osób, których historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście banki, to nie jedyna instytucja, która może pożyczyć Ci pieniądze na spłatę zaciągniętych zobowiązań. Jedną z takich firm jest Biliti oferująca opcję oddłużania. Skierowana jest do osób mający kilka zobowiązań, których systematyczna spłata sprawia problemy. Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej? Zamiast się nad tym zastanawiać, skontaktuj się ze specjalistami z Biliti, a oni nie tylko odpowiedzą na Twoje pytanie, ale również rozwiążą Twoje problemy finansowe.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań