pozyczki-pozabankowe-bez-weryfikacji

Powszechnie akceptowaną normą jest posiadanie rachunku bankowego, który ułatwia nam codzienne transakcje finansowe. Niemniej jednak nie jest to obowiązek, gdyż niektórzy ludzie wolą trzymać swoje środki w gotówce zamiast na koncie bankowym. Inni mogą także napotkać trudności związane z ujemnym saldem na swoim rachunku, co uniemożliwia im dokonywanie przelewów. Jednakże, gdy pojawi się potrzeba skorzystania z kredytu lub pożyczki, posiadanie ujemnego salda lub brak rachunku bankowego może stanowić istotną przeszkodę w procesie ubiegania się o te usługi. Dlaczego więc firmy pożyczkowe wymagają od nas dokonania przelewu na kwotę jednego złotego lub grosza? Czy jest możliwe otrzymanie pożyczki bez konieczności dokonywania takiego przelewu i weryfikacji konta bankowego? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Pożyczanie pieniędzy związane jest z dużym ryzykiem. Podmioty udzielające finansowań chcą mieć pewność, że użyczają pieniędzy właściwej osobie. Weryfikacja klienta jest nierozerwalnym elementem takiego procesu. Co się dzieje w sytuacji, gdy klient nie chce lub nie ma możliwości wykonać przelewu weryfikacyjnego? 

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Pożyczka bez weryfikacji - na czym polega?

Przelew weryfikacyjny jest to jednorazowa operacja polegająca na przelaniu symbolicznej kwoty (najczęściej 1 zł lub 1 gr) z rachunku pożyczkobiorcy na konto pożyczkodawcy. Skąd popularność tej metody weryfikacji?

  • Firma pożyczkowa wie, że rachunek, z którego dokonano przelewu rzeczywiście, należy do klienta. Utworzenie konta bankowego na cudze dane jest właściwie niemożliwe, a to wszystko ze względu na szereg procedur towarzyszących. 
  • Pożyczkodawca zabezpiecza się przed wszelkiego rodzaju nadużyciami czy nielegalnymi praktykami. Przelew weryfikacyjny pozostawia trwały ślad w historii konta bankowego. 
  • Firma udzielająca pożyczki wie, do kogo należy dany rachunek, na który zostanie przelana pożyczona kwota. Dodatkowo w przypadku zaniechania spłaty, z którego rachunku ma być ściągana należność. 
  • Firma pożyczkowa wie, że pożyczka była decyzją świadomą, a wniosek pożyczkowy nie jest wynikiem złośliwego oprogramowania. 

Przelew weryfikacyjny jest oczywiście zwrotny. Pieniądze wracają na konto już po kilku godzinach lub ewentualnie razem z udzieloną pożyczką. 

Pożyczki na konto bez weryfikacji - czy tak się da?

Niektórzy ludzie nie są posiadaczami rachunku bankowego, a niektórzy, ze względu na sprawy komornicze, poszukują pożyczek dla zadłużonych, niechętnie ujawniając swoje dane. Rozwiązaniem dla nich są pożyczki, które nie wymagają dokonywania przelewów. Niestety takie oferty są stosunkowo rzadkie, ponieważ większość firm wymaga potwierdzenia tożsamości klientów.

Szybka pożyczka bez weryfikacji - co w sytuacji, gdy mam ujemne saldo?

Sytuacje, w których nasze konto bankowe wykazuje ujemne saldo, mogą zdarzyć się z różnych przyczyn. Stan ten pojawia się, gdy wydaliśmy więcej środków, niż mieliśmy dostępne na naszym rachunku, często spowodowane opóźnionym rozliczeniem płatności lub wskutek naliczenia przez bank opłat lub raty kredytowej. Bez względu na źródło ujemnego salda, skutkiem jest to samo – blokada naszych wychodzących przelewów, uniemożliwiając nam dokonanie jakiejkolwiek transakcji, dopóki saldo nie zostanie zresetowane do poziomu dodatniego. To oznacza również, że w przypadku starania się o pożyczkę, nie będziemy w stanie dokonać przelewu weryfikacyjnego na konto parabanku.

W sytuacji, gdy saldo nie pozwala na wykonanie przelewu, skorzystać możemy ze specjalnych aplikacji potwierdzających naszą tożsamość. Do takich aplikacji możemy zaliczyć choćby: Kontomatik, KontoConnect, GroszConnect. 

Zasada działania tego typu aplikacji jest wyjątkowo prosta. Wprowadzamy nasze dane, takie jak imię, nazwisko, numer konta bankowego oraz nazwę banku, który obsługuje nasz rachunek, do odpowiednich pól. Następnie udzielamy zgody na weryfikację tych informacji, bez której aplikacja nie jest w stanie porównać wprowadzonych danych z danymi znajdującymi się w bazach. Po uzyskaniu potwierdzenia naszej tożsamości parabank otrzymuje komunikat, który pozwala stwierdzić zgodność podanych informacji. Dzięki temu nie jest konieczne dokonywanie symbolicznych przelewów na kwotę 1 grosza lub 1 złotego, ponieważ wszystkie dane są potwierdzane przez niezależną i bezpieczną aplikację.

Niektóre parabanki idą krok dalej, umożliwiając przeprowadzenie połączenia telefonicznego z przedstawicielem, który przyjmuje dane identyfikacyjne od wnioskodawcy. Te informacje są następnie weryfikowane bezpośrednio przez pracownika parabanku, co po potwierdzeniu tożsamości pozwala kontynuować proces uzyskania pożyczki lub środków finansowych.

Pożyczka na raty bez weryfikacji

W ofercie pożyczek bez weryfikacji znaleźć możemy zarówno te długoterminowe, jak i krótkoterminowe, czyli chwilówki online bez weryfikacji. 

Czy pożyczka bez weryfikacji jest bezpieczna?

Stałym elementem procesu pożyczkowego jest weryfikacja klienta. Pożyczkodawca chce mieć pewność, że nikt nie podszywa się pod wnioskującego, stąd popularność przelewu weryfikacyjnego. Kiedy rozważamy składanie wniosku o pożyczkę, zwłaszcza taką, która nie wymaga obowiązkowego przelewu weryfikacyjnego, nasze obawy i pytania dotyczące bezpieczeństwa są zupełnie uzasadnione. W dzisiejszych czasach, kiedy cyberprzestępczość i nieetyczne praktyki finansowe stanowią realne zagrożenie, istotne jest, abyśmy mieli pewność, że wybieramy rzetelną i godną zaufania instytucję finansową.

Nasze obawy skupiają się przede wszystkim na bezpieczeństwie naszych danych osobowych oraz na jasności i korzystności warunków umowy, które nie zawsze są oczywiste dla pożyczkobiorcy. 

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy