kredyty-online

Kredyt online jest w ofertach wielu banków już od dłuższego czasu. To rozwiązanie skierowane jest do osób, które na szybko potrzebują dodatkowej gotówki. Niestety taka usługa nie jest dostępna dla każdego. Zobacz, jak uzyskać taki kredyt, i jakie wymagania należy spełnić. 

Czy wiesz, że istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego przez telefon lub online, bez konieczności wychodzenia z domu? Szybki kredyt to produkt, który przypomina pożyczki pozabankowe. Obie opcje charakteryzują się wygodnym procesem składania wniosku oraz umożliwiają potwierdzenie tożsamości i podpisanie umowy kredytowej. 

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Po przesłaniu wniosku otrzymamy wstępną decyzję kredytową w krótkim czasie. Pożyczka bankowa może trafić na nasze konto nawet w ciągu kilku minut, co daje nam dodatkową gotówkę do wykorzystania na dowolny cel. Składając wniosek online, mamy również pełen dostęp do elektronicznej dokumentacji kredytowej oraz możemy potwierdzić naszą tożsamość za pomocą klasycznego przelewu weryfikacyjnego.

Szybki kredyt online

Główną przewagą tego typu finansowania jest szybkość uzyskania środków. Osoby chcące je uzyskać mogą złożyć wniosek w dowolnym miejscu, o dowolnej porze. Kredyt przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu, zdecydowanie łatwiej otrzymamy w banku, z którym już mamy założone konto osobiste. Niemniej jednak istnieją również banki, które oferują kredyt online dla każdego, niezależnie od tego, czy jesteśmy ich klientami, czy nie.

Kredyt przez internet 

Procedura składania wniosku o kredyt przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu, może się różnić w zależności od banku. Niektóre instytucje oferują taki kredyt wyłącznie dla klientów, którzy posiadają już konto osobiste w danym banku. W takim przypadku istnieje możliwość uzyskania kredytu z domu bez konieczności dostarczania zaświadczeń o dochodach, ponieważ pożyczka jest udzielana na podstawie wyciągu z konta, a decydujący czynnik to dotychczasowa współpraca z klientem.

Inne banki umożliwiają składanie wniosku o kredyt dla każdego, ale wymagają osobistej wizyty w placówce w celu dostarczenia dokumentów potwierdzających zdolność kredytową oraz podpisania umowy. Szczegółowy przebieg procesu kredytowego można poznać podczas rozmowy z konsultantem banku.

Kredyt gotówkowy online w Twoim banku

Stali klienci banku, którzy prowadzą konto osobiste w tej instytucji, mają możliwość ubiegania się o kredyt online za pośrednictwem bankowości internetowej. Po kliknięciu przycisku „Weź kredyt” zostaniemy przekierowani do kalkulatora kredytowego. Po wybraniu preferowanej kwoty i okresu spłaty kredytu aplikacja automatycznie obliczy całkowity koszt kredytu (RRSO) oraz wysokość miesięcznych rat.

W zależności od wysokości kredytu i polityki banku, potwierdzenie naszej zdolności kredytowej może być oparte na wpływach na nasze konto z ostatnich miesięcy lub może być wymagane załączenie do wniosku zaświadczenia od pracodawcy, lub innego dokumentu potwierdzającego regularne dochody. Przy niższych kwotach często nie ma takiego wymogu, a kredyt można otrzymać nawet w kilka minut. Jeśli konieczne będzie dołączenie dodatkowej dokumentacji, konsultant poinformuje nas o tym. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, pożyczka przez internet zostanie przelana na nasze konto w kilkanaście minut.

Kredyty bez wychodzenia z domu w banku, w którym nie masz konta

Niewiele banków decyduje się na udzielanie kredytu online bez konieczności wychodzenia z domu dla nowych klientów. Jest to związane z chęcią ograniczenia ryzyka kredytowego oraz zapewnienia ochrony konsumentów. Nadal niewiele osób wie, jak sprawdzić, czy ktoś nie wziął kredytu na swoje dane, a próby oszustw finansowych zdarzają się nawet kilkanaście razy dziennie. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z kredytu przez internet. Proces składania wniosku może po prostu trwać nieco dłużej. Jak to zrobić?

Na początku należy wybrać interesującą nas ofertę i złożyć wniosek online. Następnie, po wstępnej decyzji pozytywnej, zostaniesz poinformowany o warunkach kredytu drogą telefoniczną lub mailową. Do uzyskania kredytu potrzebne będzie przesłanie dokumentów potwierdzających podane we wniosku informacje jak skan dowodu czy wysokość dochodów. Następnie wybierany jest sposób podpisania umowy i potwierdzenia tożsamości. Może się to odbyć stacjonarnie w placówce banku lub online. Weryfikacja tożsamości online może się odbyć za pomocą symbolicznego przelewu, selfie czy u kuriera. 

Szybki kredyt gotówkowy - ile się czeka na przelew środków?

Kredyty online są znane jako najszybsze kredyty gotówkowe z ważnych powodów. Procedura kredytowa przy tego typu zobowiązaniach odbywa się w pełni online (zwykle dla stałych klientów posiadających konto osobiste w danym banku) lub częściowo online (składamy wniosek online, ale podpisanie umowy odbywa się w formie papierowej).

Banki często oferują różne opcje wypłaty środków, dostosowane do wygody klienta. Wśród dostępnych opcji zazwyczaj znajduje się klasyczna pożyczka online na konto lub wypłata środków za pomocą przekazu pocztowego. Jeśli składamy wniosek o kredyt online bez wychodzenia z domu w naszym banku, pieniądze mogą trafić na nasze konto w ciągu kilku minut. Jeżeli kredyt zostanie zaciągnięty w innym banku, przelew środków na nasze konto odbywa się zgodnie z godzinami sesji Elixir. W najgorszym przypadku pieniądze będą dostępne na naszym koncie w następnym dniu roboczym.

Kredyt bez wychodzenia z domu - warunki 

Kredyt online bez konieczności wychodzenia z domu to produkt stworzony z myślą o zabieganym stylu życia, gdzie osoby nie mają czasu na stanie w kolejkach w bankach i zbieranie wielu dokumentów. Odpowiednikiem tego w sektorze pozabankowym jest pożyczka bez wychodzenia z domu oferowana przez firmy pożyczkowe. W obu przypadkach składamy wniosek online, ale warunki przyznawania są znacznie bardziej restrykcyjne w przypadku kredytów bankowych. Chociaż istnieje kredyt online bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach, to kredyt bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej jest dostępny wyłącznie w sektorze pozabankowym.

Mimo że coraz więcej banków wprowadza do swojej oferty kredyty online bez wychodzenia z domu, wymagania wobec wnioskodawców mogą być trudne do spełnienia. Przy zdalnym składaniu wniosku o kredyt gotówkowy oczekuje nas szczegółowa weryfikacja zdolności kredytowej oraz sprawdzanie wpisów w Biurze Informacji Kredytowej i bazach dłużników. Największe szanse na uzyskanie zdalnego kredytu mają stali klienci banków, zwłaszcza jeśli już posiadają konto osobiste w danym banku. Nasze szanse na kredyt mogą być również zwiększone przez wykupienie dodatkowych produktów, takich jak ubezpieczenie kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy przez internet - potrzebne dokumenty

Wnioskowanie o kredyt przez internet z domu jest łatwe, a dokumenty, które będziemy musieli podać, zależą od naszej dotychczasowej relacji z bankiem. Stali klienci zazwyczaj składają wniosek online i muszą dostarczyć zaświadczenie o dochodach.

Wniosek kredytowy należy uzupełnić o podstawowe dane jak:

 • imię i nazwisko,
 • adres,
 • PESEL,
 • seria i nr dowodu osobistego,
 • dane pracodawcy,
 • data zawarcia umowy o pracę lub przyznania świadczenia emerytalnego bądź renty,
 • wysokość wynagrodzenia,
 • koszty utrzymania gospodarstwa domowego,
 • dane o innych zobowiązaniach. 

Na kredyt w banku mogą liczyć osoby, które:

 • są pełnoletnie,
 • mają pełną zdolność do czynności prawnych,
 • mają stałe zatrudnienie,
 • mają udokumentowane dochody, 
 • mają dobrą zdolność kredytową
 • ich historia kredytowa jest nienaganna. 

Jak dostać kredyt hipoteczny online i czy tak się w ogóle da?

Uzyskanie kredytu hipotecznego całkowicie online jest oczywiście niemożliwe. W przypadku tego typu zobowiązań możliwe jest jedynie złożenie wniosku internetowo. To zobowiązanie zawierane jest na wiele lat, zazwyczaj o wartości kilkuset tysięcy. Dlatego też instytucje finansowe chcą mieć całkowitą pewność, że pożyczone pieniądze będą spłacane terminowo. Do tego konieczna jest dogłębna weryfikacja zdolności kredytowej klienta. 

Kredyty gotówkowe online czy stacjonarnie? Co się bardziej opłaca?

Zawarcie umowy o kredyt na odległość nie generuje dodatkowych kosztów związanych z przesłaniem wymaganej dokumentacji czy wizytą kuriera. Koszt kredytu gotówkowego przez internet dla stałych klientów jest taki sam jak w przypadku opcji stacjonarnej, a nawet może być niższy ze względu na ograniczoną kwotę kredytu online. Opłaty są identyczne, jednak różnią się one dostępnością. Na rynku łatwo dostępne są kredyty gotówkowe bez konieczności wychodzenia z domu. Niestety, zdalne kredyty konsolidacyjne, kredyty dla firm czy kredyty hipoteczne wymagają zazwyczaj składania wniosku przez internet, ale do finalizacji kredytu konieczna może być wizyta w banku.

Pożyczka bez wychodzenia z domu - alternatywa dla banków

Osoby potrzebujące szybkiej gotówki mogą rozważyć oferty firm pozabankowych. Firmy pożyczkowe specjalizują się w szybkich pożyczkach online. Ich proces oceny zdolności kredytowej potencjalnych klientów znacząco różni się od bankowych standardów. Osoby mające negatywną historię kredytową będą w oczach banku klientem zbyt wysokiego ryzyka. 

Pożyczki gotówkowe mogą być dobrym wsparciem domowego budżetu. Korzystanie z tego typu usług może pomóc podreperować domowy budżet czy sfinansować nieprzewidziane wydatki. Niestety łatwość i dostępność pożyczek może być także ich wadą. Nieprzemyślane decyzje mogą prowadzić do pętli zadłużenia. Każda decyzja o pożyczce powinna być dobrze przemyślana. 

Wyjściem z trudnej sytuacji może być konsolidacja. W Biliti specjalizujemy się konsolidacją zobowiązań pozabankowych. Dobieramy rozwiązania dopasowane do indywidualnej sytuacji każdego klienta. Z nami odzyskasz płynność finansową i odzyskasz spokój. 

Kredyt na oświadczenie

Osoby chcące uzyskać kredyt bez konieczności składania wielu dokumentów mogą zainteresować się kredytem na oświadczenie. Tego typu finansowanie skierowane jest do osób, które nie chcą lub nie mogą prosić pracodawcy o wystawienie zaświadczenia o dochodach. Kredyt na oświadczenie można powiedzieć, że jest udzielany na słowo. Zawiera on w oświadczeniu wysokość swojego wynagrodzenia, na podstawie którego obliczane są optymalne raty i kwota zobowiązania. 

Warto pamiętać, że tego typu oświadczenie ma moc prawną. W związku, z czym składanie fałszywych oświadczeń może doprowadzić do konsekwencji karnych. 

Kredyt gotówkowy przez internet bez wychodzenia z domu - czy warto?

Kredyt online bez konieczności wychodzenia z domu może być doskonałym rozwiązaniem w przypadku nieoczekiwanych wydatków, które wymagają natychmiastowej gotówki. Wiele banków informuje na swoich stronach, że im wyższa suma kredytu, tym większe prawdopodobieństwo, że pewne formalności będą musiały zostać załatwione osobiście w stacjonarnym oddziale banku. Zdalne kredyty zazwyczaj obejmują niższe kwoty, co przyczynia się do zmniejszenia ryzyka dla banku. Jeśli chcemy negocjować warunki kredytu, lepiej udać się do oddziału banku. 

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy