Doradca kredytowy oblicza wysokość firmowego kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny może być najlepszym rozwiązaniem dla osób z wieloma zobowiązaniami. Często jest nazywany również kredytem oddłużeniowym, ponieważ ma na celu pomóc w wyjściu z zadłużenia. Wszystkie banki posiadają różne zasady i wymagania dotyczące usług tego typu. 

Na czym polega konsolidacja długu?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie celowe, którego zadaniem jest pomoc w spłacie dotychczasowego zadłużenia. Decydując się na takie rozwiązanie, nie otrzymasz środków na uregulowanie należności u wierzycieli na konto. Zajmie się tym bank, z którego usług skorzystasz.

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Najprościej mówiąc, konsolidacja kredytów polega na połączeniu kilku zadłużeń w jedno. W ten sposób pod nowo zaciągniętym, łatwiejszym do spłaty kredytem, znajdą się poprzednie długi. Od tego momentu spłaty będziesz dokonywać w banku, który udzielił tego typu usługi finansowej, zamiast u wszystkich wierzycieli z osobna.

Kredyt konsolidacyjny cechuje niższa miesięczna rata spłaty. W efekcie kredyt konsolidacyjny pomaga w zachowaniu płynności finansowej i ułatwia oddłużanie. Obniżenie oprocentowania następuje dzięki wydłużeniu całego okresu zobowiązania, przez co całkowity koszt wzrasta.

Kredyt konsolidacyjny nie musi dotyczyć wszystkich zobowiązań dłużnika. Możesz zdecydować, które zobowiązania chcesz wziąć pod uwagę, składając wniosek.

W większości banków możesz dokonać konsolidacji:

  • kredytów i pożyczek gotówkowych, 
  • kredytów ratalnych, 
  • kredytów samochodowych.

W niektórych, rzadszych przypadkach, w ofercie mogą znajdować się również pożyczki i kredyty hipoteczne, karty kredytowe czy konsolidacja chwilówek.

Kto i w jakiej sytuacji może dostać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest pomocny w wielu sytuacjach. Mogą go dostać osoby, które potrzebują wsparcia w zadbaniu o swoją płynność finansową i w ułatwieniu spłat wielu wierzycieli naraz. Jeżeli obawiasz się popadnięcia w spiralę zadłużenia, zastanów się nad konsolidacją swoich zobowiązań. 

Konsolidacja długów będzie dla Ciebie szczególnie przydatna, jeśli:

  • boisz się o swoją przyszłą stację finansową i chcesz zabezpieczyć się przed niewypłacalnością,
  • comiesięczne raty zobowiązań stanowią zbyt dużą kwotę dla Twojego budżetu,
  • chcesz ograniczyć liczbę spłacanych wierzycieli naraz,
  • pragniesz poprawić swoją zdolność kredytową.

Rozwiązanie to nie będzie korzystne, kiedy:

  • posiadasz drobne raty u różnych wierzycieli i Twój budżet pozwala na ich spłatę,
  • okres kredytu niedługo się zakończy,
  • chcesz połączyć małe i duże kredyty.

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, należy złożyć wniosek i spełnić wymogi konkretnego banku.

Bank zweryfikuje Twoją sytuację finansową i przeanalizuje komplet dokumentów. Są to dokumenty potwierdzające tożsamość, określające źródło i wysokość dochodu oraz dokumenty związane ze zobowiązaniami, które mają zostać skonsolidowane. Na tej podstawie bank zdecyduje, czy uznać Twój wniosek.

Duże znaczenie w tym przypadku ma zdolność kredytowa. Jeżeli chcesz zmienić swoją ocenę w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), skontaktuj się z nami. Poprawimy Twoją historię w BIK za Ciebie!

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Możliwość otrzymania kredytu konsolidacyjnego to bardzo indywidualna sprawa, która zależy od wielu czynników. Zależy od możliwości finansowych dłużnika. Pierwszym krokiem będzie porównanie ofert w dostępnych bankach. Niektóre instytucje mają możliwość składania wniosków online. 

Zazwyczaj łatwiej jest dostać kredyt konsolidacyjny pozabankowy, jednak te oferty są zazwyczaj droższe. W bankach masz do wyboru więcej korzystnych ofert. Wymagają one jednak weryfikacji Twojej historii kredytowej.

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, zdaj się na doświadczonych ekspertów firmy Biliti. Przeanalizujemy dostępne oferty i wybierzemy usługę dopasowaną do Twoich potrzeb. Nasi specjaliści znajdą dla Ciebie najlepszy kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności. 

Najczęściej zadawane pytania – gdzie po kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest bardzo popularny wśród osób zadłużonych. Może być pomocny w trudnej sytuacji finansowej, kiedy istnieje zagrożenie płynności finansowej. Poniżej przedstawimy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z braniem kredytu konsolidacyjnego. 

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń?

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń dostępny jest w większości banków. Niektóre z nich są dostępne przez internet, co ułatwia procedurę wnioskowania. Instytucje oferujące kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń wymagają od klienta wykazanie się odpowiednią zdolnością kredytową. Najlepiej więc zgłosić się po taką pomoc odpowiednio wcześnie, po zauważeniu problemów w wypłacalności.

Im wyższa suma kredytu konsolidacyjnego, tym większe wymagania będzie miał bank w stosunku do Twoich możliwości finansowych. Bez zabezpieczeń udzielane są kredyty dłużnikom, którzy spełniają wymagania do zdolności kredytowej. Zabezpieczeniem może być na przykład hipoteka, czyli nieruchomość. Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń będzie możliwy w momencie posiadania wysokiej zdolności kredytowej i dobrej oceny w BIK.

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny przez internet?

Kredyt konsolidacyjny online oferuje obecnie Alior Bank z maksymalną kwotą do 200 tysięcy złotych i okresem spłaty wynoszącym 10 lat.

Gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?

Najlepszy kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności przygotują dla Ciebie specjaliści Biliti. Aby dobrać właściwą ofertę, należy podejść indywidualnie do potrzeb klienta. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać kredyt bez zdolności. 

Gdzie najłatwiej o kredyt konsolidacyjny? Firma Biliti

Otrzymanie kredytu konsolidacyjnego, który pomoże w wyjściu z zadłużenia, stanowi wyzwanie. Banki często odmawiają klientom, którzy posiadają negatywną ocenę w BIK. Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji finansowej i boisz się, że popadniesz w spiralę długów, sprawdź naszą ofertę.

Doświadczeni specjaliści Biliti znajdą propozycję kredytu konsolidacyjnego, dobranego do Twoich wymagań i możliwości. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy w wyjściu z zadłużenia.

Zobacz naszą ofertę i uzyskaj konsolidację kredytów!

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy