Zastanawiając się nad rozwinięciem firmy bez własnego kapitału weź pod uwagę kredyt na otwarcie firmy lub pożyczkę z banku bądź instytucji pozabankowej. Dowiesz się, jak rozwijać firmę dzięki finansowaniu zewnętrznemu.

Elementem hamującym rozwój małych firm jest często brak własnych funduszy. Dodatkowo przedsiębiorcy nie zawsze wiedzą skąd pozyskać środki pozwalające na zakup potrzebnego sprzętu czy na inwestycje.

Najszybsza droga do spłaty Twoich zobowiązań

Dostępne dla firm formy finansowania zewnętrznego

Przedsiębiorstwa funkcjonujące na rynku od dłuższego czasu zwykle nie mają problemu ze znalezieniem zewnętrznego źródła finansowania. Banki chętnie kredytują duże firmy. Nowopowstałe przedsiębiorstwa, istniejące krócej niż 12 miesięcy, mogą mieć większy problem z pozyskaniem funduszy na rozwój firmy z banku. Wynika to z ryzyka, jakie istnieje w przypadku nowych działalności gospodarczych. Na jakie wsparcie mogą liczyć małe i średnie przedsiębiorstwa, czy mogą dostać kredyt na otwarcie firmy?

Obecnie na rynku dostępne są różne formy finansowania zewnętrznego ułatwiające rozwój firmy:

  • Kredyt bankowy to częsta forma pozyskiwania kapitału z zewnątrz. Nie jest ona jednak dostępna dla wszystkich. Wymaga spełnienia pewnych warunków oraz dopełnienia formalności. Często konieczny jest minimum półroczny okres prowadzenia działalności. Dostępne formy kredytów dla przedsiębiorców to:
  • Kredyty obrotowe mogą być przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności firmy, np. koszty zatrudnienia pracowników, administracji czy zakup drobnego wyposażenia. Zazwyczaj są to kredyty krótkoterminowe. 
  • Kredyty inwestycyjne służące finansowaniu większych przedsięwzięć inwestycyjnych. Są to kredyty długoterminowe. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą mieć problem z ich pozyskaniem bezpośrednio z banku.
  • Kredyty na start są udzielane tylko przez niektóre banki, jednak dobrze jest o nie pytać. Alternatywą są pożyczki na start, które łatwiej dostać.

Szukasz kredytu mogącego spełnić Twoje marzenia o dobrze prosperującym przedsiębiorstwie? Skontaktuj się z nami! Przeanalizujemy możliwości i dobierzemy optymalne rozwiązanie. Wspólnie wybierzemy opcję, która najlepiej odpowiada Twoim ambitnym planom.

Kredyty na rozwój firmy mają w swoich ofertach również instytucje pozabankowe, w których łatwiej otrzymać je bez zbędnych formalności.

  • Pożyczka dla firmy – to kolejna forma finansowania zewnętrznego, z której może skorzystać przedsiębiorca. W bankach formalności związane z jej udzieleniem są dość zbliżone do tych, które trzeba spełnić podczas zaciągania kredytu. Instytucje pozabankowe oferują szybkie finansowanie bez zbędnych formalności już od pierwszego dnia działalności. Często wystarczy dowód i zarejestrowanie firmy w Polsce.
  • Limit kredytowy w rachunku bieżącym – to rozwiązanie, z którego warto skorzystać w sytuacji, gdy na koncie firmowym nie mamy wystarczających środków. Każda wpłata na rachunek jest przekazywana w pierwszej kolejności na spłatę istniejącego zadłużenia. Często warunkiem koniecznym jest półroczny okres istnienia firmy na rynku.
  • Leasing – to rodzaj kredytu rzeczowego pozwalający pozyskać nie pieniądze, ale sprzęt niezbędny do prowadzenia i rozszerzenia działalności. Leasing daje możliwość korzystania z dóbr materialnych bez konieczności posiadania dużego kapitału własnego na ich zakup. Dzięki niemu firma może się rozwijać i być konkurencyjną na rynku. Dodatkowo leasing nie wpływa na ocenę zdolności kredytowej. Ta forma finansowania ma również inne zalety: długi okres spłaty, proste procedury i mało formalności. Leasing zazwyczaj dostępny jest on od pierwszego dnia działalności firmy.

Czekanie, aż firma zgromadzi własne środki na inwestycje, może hamować jej rozwój. Pozyskanie zewnętrznego źródła finansowania pozwala przedsiębiorstwu szybko wejść na rynek, przynosić zyski i rozwijać się.

Wypełnij nasz formularz i rozpocznij swoją drogę do spłaty zobowiązań

Podobne wpisy